ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
28 Ekim 2020 - Çarşamba 09:19
 
29 Ekim’de Sosyal Mesafeli Cumhuriyet Yürüyüşü
CHP Kocaeli İl Başkanlığı korona virüs tedbirlerine uyarak cumhuriyet yürüyüşünü gerçekleştirecek
GÜNDEM Haberi
29 Ekim’de Sosyal Mesafeli Cumhuriyet Yürüyüşü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. 

Başkan Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da Samsun’da yaktığı Kurtuluş meşalesi, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ile milletimizin manda ve himayeyi ret ederek, kanıyla canıyla kazandığı bağımsızlığının sarsılmaz temeline dönüşmüştür. 97 yıldır da bağımsızlığımızı korumak için nice Cumhuriyet kahramanlarımızı şehit verdik. 

Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak ne koşulda, her yaşta ülkemizin ve milletimizin bağımsızlığının korunması için görev başındayız. Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını sebebi ile bu yıl salgın tedbirleri çerçevesinde kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz. 

28 Ekim Çarşamba Günü Kocaeli Valiliği’nin İzmit Kültür Tepesi’ndeki resmi töreni töreninin ardından Atamızın huzuruna çıkarak parti çelengimizi takdim edeceğiz. 29 Ekim Perşembe Günü ise saat 18.00’da İzmit Merkez Bankası önünde buluşacak, sosyal mesafe kurullarını gözeterek İzmit Kent Meydanı’na kadar sürecek olan Cumhuriyet Yürüyüşü’nü gerçekleştireceğiz. 

Cumhuriyetimizi kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 29, Ekim’de, Sosyal, Mesafeli, Cumhuriyet, Yürüyüşü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı