reklam
reklam
reklam
Haber
09 Nisan 2020 - Perşembe 12:47
 
250 Öğretmen ve 50 İmam Göreve Çağırıldı
Kocaeli’de oluşturulan Pandemi İl Koordinasyon Kurulunun geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantısında, koronavirüsle mücadelesine destek amacıyla 250 öğretmen ve 50 imam göreve çağırıldı.
GÜNDEM Haberi
250 Öğretmen ve 50 İmam Göreve Çağırıldı

Kocaeli’de oluşturulan Pandemi İl Koordinasyon Kurulunun geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantısında, koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen saha izlem çalışmalarında diğer kamu kurum ve kuruluş personellerinden de destek sağlanması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda, başta öğretmenler ve imamlar olmak üzere diğer kurum çalışanlarından ihtiyaç duyulması halinde Kaymakamlıklar tarafından İlçe Sağlık Müdürlükleri emrine görevlendirilmesine karar verilmişti.

Kocaeli Valiliği, görevlendiren personel sayısını açıkladı. Buna göre Kocaeli’de 250 öğretmen ve 30 imam göreve çağırıldı. Bu personelle birlikte, 45 araç ve 440 şoförde saha çalışmalarında görev alacak. Görevlendirilen personellerin görev yapacakları bölgeye göre Jandarma bölgesinde ise Jandarma, Emniyet Müdürlüğü bölgesinde ise Emniyet Müdürlüğü tarafından yardımcı olmak üzere yeteri kadar personel görevlendirilecek. Bu görevlilerin saha çalışmalarında kullanılmak üzere araç ihtiyaçları da ilgili belediyeler tarafından karşılanacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 250, Öğretmen, ve, 50, İmam, Göreve, Çağırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı