reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
20 Şubat 2020 - Perşembe 12:13
 
2 Milyon 154 Bin Şahıs Kontrol Edildi!
Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Tipioğlu, “Toplam 32 bin 176 uygulama gerçekleştirilmiştir. Bu uygulamalarda 2 milyon 154 bin 836 şahıs kontrol edilmiş ve 7 bin 5 aranan şahıs yakalanmıştır” dedi.
GÜNDEM Haberi
2 Milyon 154 Bin Şahıs Kontrol Edildi!

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, yerel ve ulusal medyada görev yapan temsilcilerle bugün kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdür ve yardımcıları ile şube müdürleri katılım sağladı. Kocaeli Polisevi’nde yapılan bilgilendirme toplantısında Tipioğlu, ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Tipioğlu yaptığı konuşmada, “İlimizin huzuru için çok çalışma gerçekleştirdik. Tüm mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Emniyet teşkilatı olarak halkımızın desteğini almanın görevimizi yerine getirirken ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Halkımızın hak ettiği huzur ve güven ortamının devamını sağlamak amacıyla arkadaşlarımla çalışmalara devam edeceğiz. Emniyet teşkilatı olarak yaptığımız çalışmaların doğru bir şekilde ulaşması, polis-medya iş birliğinin en önemli tarafı güvenlik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, halkımızın haber alma özgürlüğünü çerçevesinde bu ilişkiyi güçlendirerek devam edeceğiz” dedi.

 

“ARANAN SUÇLULARDA DÜŞÜŞ VAR”


Suç oranlarından bahseden Tipioğlu, “Suç rakamlarındaki ciddi düşüşün sebebi polisimizin alan hâkimiyetini arttırmasıdır. Suçlar işlendikten sonra faillerin yakalanması ne kadar önemliyse olmadan önleyebilmekte o kadar ve hatta daha önemlidir. Alan hâkimiyetinin arttırılması kadar aranan suçluların yakalanması da bu düşüşlerde etkili olmuştur. Yapılan operasyonlar neticesinde 2018 yılında 4 bin 331 aranan şahıs yakalanabilmişken 2019 yılında 5 bin 789 aranan şahıs yakalanmıştır. Ayrıca 2019 yılında 11 ayrı Planlı Aranan Şahıslar Operasyonu gerçekleştirilmiş ve sadece bu operasyonlarda 565 kişi yakalanmıştır” ifadelerinde bulundu. 


“32 BİN 176 UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”


Yapılan çalışmalara değinen Tipioğlu, “2019 yılında şok uygulama, sabit uygulama, güvenli park uygulamaları, güvenli okul uygulamaları gibi başlıklar altın yapılan planlı toplam 32 bin 176 uygulama gerçekleştirilmiştir. Bu uygulamalarda 2 milyon 154 bin 836 şahıs kontrol edilmiş ve 7 bin 5 aranan şahıs yakalanmıştır. Adli ve idari olarak ise 4 bin işlem yapılmıştır. 1 Ocak-15 Şubat 2020 tarihleri arası 45 günlük sürede ise 10 bin 297 uygulama gerçekleştirilmiş ve 864 bin 777 şahıs kontrol edilmiştir” şeklinde konuştu. 


“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”


Tipioğlu son olarak, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da halkımızın huzurunu bozan, şehrimizin güven ortamını tehdit eden tüm suçlularla ve devletimizin varlığına tehdit oluşturan FETÖ ve PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir.  Bu vesileyle kanlarıyla bayrağımızı bayrak yapan, canlarıyla toprağımızı vatan yapan aziz şehitlerimizin ve kıymetli gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2, Milyon, 154, Bin, Şahıs, Kontrol, Edildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı