reklam
reklam
Haber
26 Ekim 2020 - Pazartesi 11:03
 
17 Ağustos Depreminin Son Kalıntıları Da Yıkıldı!
Gölcük Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğiyle, Sivritepe’de tamamlanan Kentsel Dönüşüm Projesi sonrasında, Denizevler Mahallesi’nde boşaltılan 48 binanın yıkımı tamamlandı
GÜNDEM Haberi
17 Ağustos Depreminin Son Kalıntıları Da Yıkıldı!

17 Ağustos Gölcük Depremi’nde birçok binanın hasar gördüğü Gölcük Denizevler Mahallesi’nde, Gölcük Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı iş birliğiyle Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlanmış, yeni yapılan 541 konuta mahalle sakinleri taşınmıştı. Bunun sonucunda Denizevler’de boşaltılan 48 binanın yıkımını da başlanmıştı. Hafta sonu son binanın yıkılmasıyla da yıkım çalışması tamamlandı ve bölgede depremi hatırlatan hayalet bina kalmadı.
  SON BİNA HAFTA SONU YIKILDI
 Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada: “Çevre Şehircilik Bakanlığı iş birliğiyle yaptığımız Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında; 541 konutun tamamlanması sonrasında, Denizevler kentsel dönüşüm sahasındaki vatandaşlarımız Sivritepe konutlarına taşınmışlardı. Denizevler'de bu kapsamda boşaltılan ve yıkılan 48 binadan sonra, bugün yıkımı gerçekleştirilen son bina ile yıkım işlemi tamamlanmış oldu.   
DENİZEVLER DIŞINDA 72 BİNA YIKILDI
 Ayrıca; güvenlik yönünden tehlike arz eden, orta hasarlı olup, onarım ve güçlendirmesi yapılmayan ya da metruk olan binaların yıkımına da, Yapı Kontrol ve Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda da; bugüne kadar çeşitli mahallelerimizde bulunan 72 binanın yıkımı ve enkazının taşınması gerçekleştirildi” dedi.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 17, Ağustos, Depreminin, Son, Kalıntıları, Da, Yıkıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı