ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:59
 
14 Yeni Tank Yapılacak, Çed Toplantısı 25 Haziran’da!
Türkiye’nin önde gelen akaryakıt, LPG dağıtım ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi A.Ş. (Petrol Ofisi) tarafından Derince Terminali’nde, ilave tank kapasitesi yatırımı yapacak
EKONOMİ Haberi
14 Yeni Tank Yapılacak, Çed Toplantısı 25 Haziran’da!

PROJE ESAS DEPOLAMA KAPASİTESİ 48 BİN 805 METREKÜP OLACAK

Tesisin mevcut durumdaki izinli madeni yağ depolama kapasitesi 66 bin 445 metreküp, izinli akaryakıt depolama kapasitesi ise 432 bin 69 metreküp. Kapasite artışı ile ilgili hazırlanan projeye göre, tesise 14 yeni tank ve mevcut bir tankın yerine ise yeni tank yapılacak. Böylece 23 bin 805 metreküplük bir artış olacak. Bununla birlikte tesiste 25 bin metreküp hacme sahip depolama ambarı yapılacak. Projeye esas toplam depolama kapasitesi 48 bin 805 metreküp olacak.

ÇED TOPLANTISI 25 HAZİRAN’DA

Proje kapsamında yapılması planlanan yatırımların bedelinin ise 93 milyon 500 bin lira olduğu açıklandı. Hazırlanan proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu. Yapılan inceleme sonrası proje ile ilgili ÇED süreci başlatıldı. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci çerçevesinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek. 25 Haziran günü yapılacak olan toplantının yeri ve saati daha sonra açıklanacak. ÇED Başvuru dosyasını incelemek isteyenler, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında bakanlığa veya valiliğe görüş bildirebilirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 14, Yeni, Tank, Yapılacak,, Çed, Toplantısı, 25, Haziran’da!,
Yorumlar
Haber Yazılımı