reklam
reklam
Haber
26 Mart 2020 - Perşembe 10:51
 
14 Bin Sağlık Çalışanı Alımı Bugün Başladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle mücadele kapsamında alınacak 32 bin yeni sağlık personeli alımının 14 bininin İŞKUR üzerinden yapılacağını söyledi. Bugün resmen başlayan başvurular koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece elektronik ortamdan yapılacak.
GÜNDEM Haberi
14 Bin Sağlık Çalışanı Alımı Bugün Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanlığı'nın duyurduğu 32 bin yeni sağlık çalışanı alımının 14 bininin İŞKUR üzerinden gerçekleştirileceğini açıkladı. Bugün resmen başlayan başvurular 30 Mart tarihine kadar sürecek.


BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDAN ALINACAK
 

Kamu işçisi alımında başvuruların elektronik ortamda gerçekleşeceğinin altını çizen Bakan Selçuk, "Vatandaşlarımız İŞKUR birimlerine gelmeden başvurularını e-Devlet ya da esube.iskur.gov.tr üzerinden yapabilecek. Ayrıca ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezimizi arayarak da başvurularını gerçekleştirebilecekler" dedi.


FİZİKEN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEK


Bakan Selçuk koronavirüs riski göz önünde bulundurularak ve halk sağlığını korumak amacıyla İl Müdürlüklerine fiziken yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğine dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 14, Bin, Sağlık, Çalışanı, Alımı, Bugün, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı