ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
10 Eylül 2020 - Perşembe 12:00
 
12 Bin Almayı Biliyorlar! Medical Park Hastanesinden Şikayet Var
Kocaeli Tv Whatsapp Hattına gelen bir ihbarda vatandaş Medikal Park'tan yakındı. Eşinin burun ameliyatı için hastaneye yattığını anlatan vatandaş "12.000 lira almasını biliyorlar ama hizmet yok " açıklamasını yaptı.
GÜNDEM Haberi
12 Bin Almayı Biliyorlar! Medical Park Hastanesinden Şikayet Var

Vatandaş özel hastaneleri tercih ediyor ancak umdukları hizmeti bulamıyor… Kocaeli de yaşayan bir vatandaş da medikal park hastanesinden şikayetçi….

 

Whatsapp hattımıza gelen bir haberde vatandaşın iddiasına göre Medical Park, hastasına bir kâse çorbayı dahi vermemek için direndi. Vatandaş hastaneden şikâyetini 12 bin lira almasını biliyorlar ama bir çorba dahi vermiyorlar diyerek anlattı Eşinin burun ameliyatı için hastaneye gittiler ancak ameliyat gününün belli olmasına rağmen 2 saat odaları dezenfekte edilmedi… 2 saat sonra ameliyata giren hasta başarılı bir ameliyat geçirse de tam 12 saat aç bırakıldı. Hastanın eşi hastanede devamlı yemek kaydı açtırmasına rağmen bir kase çorbayı dahi alamadı. Başka çaresinin kalmadığını söyleyen vatandaş eşi için dışarıdan yemek aldı… Ameliyat öncesi eşinin migren hastası olduğunu ve aç kalmaması gerektiğini belirtse de vatandaş, verilen hizmetin paranın ödenene kadar olduğunu söyledi…

 

Vatandaş özel hastanelerin hastasına paragözüyle bakılmamasını anlatmak istiyor...

 

Whatsapp hattımıza gelen bir ihbarda vatandaşın iddiasına göre VM MEDiCAL PARK hastanesinden hizmet göremediler. Vatandaş hastaneden şikayetini şu sözlerle aktardı: 

 

"Dün sabah eşimin burun ameliyatı için saat 9'da hastanede olduk yaklaşık 2 saat odamızın dezenfektan olmasını bekledik sanki otele geliyoruz bu ameliyat günü belli sonuçta. Neyseki 11:30'da hızlı birşekilde eşimi ameliyata aldılar. Ameliyat güzel geçti doktorumuzun eline sağlık. Saat 20:00'da hasta yemeği geleceği söylendi , hasta ameliyat öncesi 12 saat aç geldiği için sabırsızlıkla bir kase corbayı bekliyoruz.19:30'da hatırlatmasını yaptım 20:00'da geleceği söylendi. 20:20 oldu corba yok. Tekrar söyledim, sistemde hata olmuş 20 dk içinde gelicek dediler, saat 21:00 oldu çorba halen yok. Elimiz kolumuz bağlı bekledik, hemşireler tekrar kayıt açtılar, çorba için yarım saate hazır olur dediler. Sabırla sakin bir şekilde bekledik fakat tekrar gelmedi çorba. Başka çarem kalmadı hastanenin yemekhanesine  indim bize hemşirelerden kayıt açılması gerekiyor çorba veremeyiz dediler. Bende bu sinirle Symbol AV'ye gittim çorbamızı aldım geldim ameliyatlı hastamız saat 22:00 da ilk çorbasını içmiş oldu. Benim eşim migren hastası aç kalmaması gerekiyor form doldururken soruyorlar ama hikayeden soruyorlar. Ve sabah 7:00 da serum bitti, hemşire yeni  damar yolu açılmasını gerektiğini söyledi. 15 dk uğrastı gözüken damarın yolunu bulamadı. Kendisi hasta biraz rahatlasın gelirim dedi. Gidiş o gidiş 8'de geldi  vardiyamı değiştiriyorum gelen arkadaşlar hemen ilgilenicekler dedi saolsunlar cok güleryüzlü hemşireler saat 10:00 oldu damar yolu açmaya gelen olmadı. Demek istediğim arkadaşlar ödenen paranın 12.000 lira olması önemli değil, bu yazıyı buraya yazarak hastane çalışanlarının uyarı alması önemli değil önemli olan bir ameliyat  hastasına veya bir hastaya para gözüyle bakılmasın veya bir hastaya bu sıkıntılar yasatılmasın gece boyunca hemşire çagırmakta hatırlatma yapmaktan yoruldum. Ameliyatımızı yapan Dr Hakan Kara beye ve asistanı Beyhan hanıma ilgileri için çok tesekkür ederiz. Fakat hastaneye gelince derler ya "devlete git" daha iyi bilemedim açıkcası 24 saatte yaşadığımız sıkıntılar bunlar paylaşmak istedim."

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12, Bin, Almayı, Biliyorlar!, Medical, Park, Hastanesinden, Şikayet, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı