reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
31 Mart 2020 - Salı 10:21
 
1000 TL Yardım Parası Nasıl Alınır?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un ihtiyaç sahibi ailelere bin lira verileceğini açıklamasının ardından çok sayıda kişi başvuru yapmak istiyor
GÜNDEM Haberi
1000 TL Yardım Parası Nasıl Alınır?

Corona virüsü salgını nedeniyle maddi kayıp yaşayan ihtiyaç sahiplerine nakit yardımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyuruldu. İhtiyaç sahibi ailelere verilecek olan 1000 TL yardım parası için çok sayıda kişi başvuru yapmak istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardımlardan faydalanan iki milyon haneye 1000’er lira destekten faydalanacağını açıklamıştı. Sosyal yardımı bekleyen vatandaşlar Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sayfasını araştırıyor.
 

 ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirterek ödemelerin 1 Nisan itibariyle başlayacağını duyurdu.
 

 SORGULAMA NASIL YAPILIR? 


Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi d e Devlet sistemi üzerinden yapılır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1000, TL, Yardım, Parası, Nasıl, Alınır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı