reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
27 Mart 2020 - Cuma 15:33
 
1 Belde 4 Köy Karantinaya Alındı
Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklama doğrultusunda Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve yakınındaki Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel corona virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alındı.
GÜNDEM Haberi
1 Belde 4 Köy Karantinaya Alındı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Koronavirüs salgınının önüne geçebilmek ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve yakınındaki Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köylerini karantina altına alındığı duyurdu.
 

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre:
 

Rize’nin Kendirli Beldesi ve çevresindeki Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri corona virüsü tehdidine karşı karantinaya alındı. Bu yerleşim yerleri sürekli denetimlenerek giriş ve çıkışlara izin verilmeyecek. Köylerde yaşayan vatandaşların evlerine gidilerek ateş, öksürük gibi sağlık kontrolleri yapılarak koronavirüs belirtisine rastlanan kişilerin isimleri alınarak izole edilecek akabinde gerekirse hastaneye kaldırılacak.
Ayrıca vatandaşların ihtiyaclarını gideren market ve fırın gibi yerler sıkı bir denetimden geçecek.

 

SOKAĞA ÇIKIŞLAR SINIRLANDIRILDI
 

Alınan tedbirler kapsamında çok acil ihtiyacların giderilmesi dışında sokağa çıkışlarında ikinci bir karara kadar sınırlandığı belirtildi.
 

1 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ İDDİA EDİLDİ
 

Yaklaşık 3500 nüfusu olan Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde dün korona virüsü nedeniyle 67 yaşında bir kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişide de virüs tespit edildiği iddia edilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, Belde, 4, Köy, Karantinaya, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı