FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.36° C / 20.36° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

TORYUM DİYEN ÖLDÜRÜLÜYOR !

15 Ağustos 2016 Saat: 12:59

Dr. Ramazan Kurtoğlu geçtiğimiz haftalarda Televizyon programlarında çarpıcı açıklamarda bulundu.Isparta'da düşen uçakta 9 toryum mühendisinin aynı anda ölmesinin kesinlike tesadüf olamayacağını dile getiren Kurtoğlu, Toryum geleceğin enerji kaynağı olacaktır ve bütün dünya bunun farkındadır dedi.Orta Doğu'da var olan petrol kapasitesi Orta Doğu'ya neye mal olduysa Türkiye'de var olan Toryum ve Bor kaynaklarının enerji piyasasının gizli güçlerinin hedefinde olduğunu, Türkiye'de ki bu kaynakları tıpkı Orta Doğu'da petrol kaynaklarını sömürdükleri gibi sömürmek için pek çok yola başvurabileceklerini dile getirdi.Türkiye bu konunun ciddiyetle üzerinde durmalıdır.Toryumun 2030 yılında Dünya enerji sektörünün başını çekeceğini pek çok nükleer bilimci aslında Dünyada dillendiriyor.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun da öldürülmeden önce Toryum'dan bahsetmiş ve dile getirmiş olması oldukça manidardır.

Hindistan ve bir kaç ülkenin Toryum ile nükleer santral çalışması yatırımlarına başladığı biliniyor.Türkiye üzerindeki oyunların ana kaynağı enerji ve Türkiye'nin henüz tam olarak farkında olmadığı sahip olduğu doğal enerji kaynaklarıdır.Tıpkı tarihte Osmanlı padişahının eline bir türlü aslı geçmeyen petrol rezervleri haritaları gibi(O zaman Osmanlı topraklarında var olan büyük pertol madenleri haritası) bugün geleceğin madeni Toryum için Türkiye'ye pek çok hamle yapılacak, pek çok haim örgüt bu enerji baronlarının , gizli güçlerin maşalığını yaparak, Türkiye'nin kaynaklarını ele geçirmeye çalışacaktır.En iyi bildikleri yöntem Böl-Parçala-Yönet sistemi ile Türkiye'nin kaynaklarını sömürmeye, el koymaya kalkışacaklardır.

Türkiye uyanık olmalı ve bir an önce Toryum seferberliği ile gerekli tüm çalışmaları neye mal olursa olsun başlatmalıdır.

The Guardian Gazetesinde 2009 yılında yayınlanan bir makalede nükleer bilimci Kirk Sorensen Dünyanın bir yıllık enerji ihtiyacının 5000-6000 bin  ton toryum ile kaşılanabileceğini ifade ediyor.Türkiye'nin tahmini Toryum rezevinin 700-800 yüz bin tonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

İşte The guardian gazetesinde ingilizce yayınlanan o makalenin orjinal metni.

Thorium nuclear power

Switching from uranium to thorium as our primarily nuclear fuel could lead to cheaper, safer and more sustainable nuclear power

The uranium that makes conventional nuclear power possible has a number of significant disadvantages. For one thing, uranium reactors generate large quantities of waste. Much of this remains dangerous for thousands of years, and a proportion of it can be used to produce weapons-grade plutonium. A second issue is that uranium is a comparatively scarce material, which exists in significant quantities in only a small number of countries. The theoretical risk of giant explosions caused by uranium reactors is a further concern.

For all of these reasons, a growing number of scientists and energy experts believe that the world should switch from uranium to thorium as its primary nuclear fuel. Compared to uranium, thorium is far more abundant as well as much more energy-dense. In addition, the waste products generated by thorium are virtually impossible to turn into plutonium – and they remain dangerous for hundred of years rather than thousands.

There are a number of different ways to use thorium to produce electricity. In Manchester, Kirk Sorensen made the case for liquid-fluoride reactors. This technology was developed by the US military in the 1950s and 1960s and was shown to have many benefits. For example, reactors of this type can be smaller than conventional uranium reactors, partly thanks to their low-pressure operation. Despite its early promise, research into liquid-fluoride thorium reactors was abandoned – the most likely reason being that the technology offered no potential for producing nuclear weapons.

Sorensen estimates that between 5,000-6,000 tonnes of thorium could produce as much energy as the world currently consumes each year.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız