FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.94° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Aday Adayları Belli Olmaya Başladı

12 Şubat 2015 Saat: 09:22

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu çalışanları, görevlerinden ayrıldılar. İstifa eden kamu görevlilerinin yanı sıra pek çok ismin de aday adaylıkları şimdiden netleşmeye başladı.

 

AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı sürecinde ilk başvuruyu yapan eski il başkanı Mahmut Civelek oldu. Civelek'ten sonra partiye iki aday daha gelerek başvuruda bulundu. Milli Görüş'ün kentimizdeki önemli isimleri arasında yer alan Alaattin Köksal ve hemen ardından il başkanlığına gelen Murat Öztürk aday adaylığı başvurusunda bulundu

 

AK Parti’den aday adayı olmak için Gölcük eski Belediye Başkanı İsmail Barış, Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, KOÜ’de görevli olan Prof. Dr. Yılmaz Bingöl; Memur-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Halil İbrahim Keleşoğlu, İZGAZ eski Genel Müdürü İmad Erdoğan, Derince Nüfus Müdürü Suat Demir görevinden istifa etti.

 

MHP’den milletvekili aday adayı olmak için de istifalar yaşandı. Kocaeli Veterinerler Odası Başkanı Orhan Altuntaş, Derince Devlet Hastanesi eski Başhakemi İlhan Tan, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin istifa ettiğini duyurdu.

CHP’den milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa edenler de vardı. Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ehlinaz Torun ile Derince Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayhan Mutlu görevlerini aday adaylığı için bıraktılar. CHP’nin uzun dönem il başkanlığı yapmış, tecrübeli isimlerinden Rıdvan Alkan da adaylığını açıkladı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sürdürdüğü başhekim yardımcılığı görevinden istifa eden Prof. Dr. Muhip Kanko da chpden aday adayı oldu.

İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da istifa etti. Sönmezoğlu’nun Düzce’den aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan sürpriz bir isim; Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Akif Yılmaz, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız