FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Kocaelispor'dan Açıklama

8 Ağustos 2014 Saat: 11:41

Kocaelispor yönetim kurulu, geçen sezon görev alan ve bu sezon yollarını ayırdığı altyapı hocaları ile ilgili spor kamuoyuna yazılı bilgi verdi.

Kocaelispor yönetim Kurulu’nun yazılı açıklaması şöyle:

Kocaelispor Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizde 2014-2015 Sezonunda Futbol Altyapımızı yeniden yapılandırma düşüncesi içerisine girdik ve 18 Temmuz 2014 tarihinde sözleşmesi devam eden ancak ayrılmayı düşündüğümüz altyapı antrenörlerimiz Murat SON, Kamuran AKŞAR, Barış ÇOBAN ve Hasan Hüseyin TÜRE'yi Kulüp Binamıza davet ettik.
Futbol Altyapı Şube Sorumlularımız Teoman GENCAL, Hakan ÖZER ve Bahadır TAŞER, 18 Temmuz 2014 tarihinde bu antrenörlerimiz ile tek tek görüşmeler yaparak ayrılma düşüncemizi kendilerine iletti ve hocalarımızın düşüncelerini aldık.
Tüm hocalarımız ayrılma düşüncemize saygı göstermiş olup kendilerine tekrar teşekkür ederiz. Hocalarımızın bizden geçmiş alacakları ile ilgili sadece teklif talebi olmuştur. Konunun ekonomik boyutunu bugüne kadar değerlendiren Yönetim Kurulumuz eski alacaklar ile ilgili olarak bir imkan ve bütçe olmaması nedeniyle maalesef kendilerine uzlaşma teklifinde bulunamamıştır.
15 Temmuz 2014 tarihli Kamuran AKŞAR hocamız ile yaptığımız görüşmede, kendisinin önceki Yönetim Kurulu ile yaşadığı özel durumu bizlerle paylaştı. Bu konuyu Yönetim Kurulu'na sunacağımızı ve kendisine bilgi vereceğimizi hocamıza aktardık. Bunun dışında hocamız ayrılmayı düşünenin Kulüp olması münasebetiyle istifa yada karşılıklı fesih yolunu izlemeyeceğini, sözleşmesini istiyorsak tek taraflı olarak bizim feshetmemiz gerektiğini bize aktardı. Sözleşmelerin feshi konusunda bizim yada hocamızın tekrar görüşme talebi kesinlikle olmamıştır. Hocamıza görüşeceğimizi söylediğimiz tek şey önceki Yönetim Kurulu ile yaşadığı özel durumun değerlendirmesini yaparak kendisine bilgi vereceğimizdir.
Hocalarımızın sözleşmelerinin hiçbirinde fesih tazminatı maddesi ve miktarı bulunmamaktadır.
Hocalarımızla görüşmeden sözleşmelerini feshettiğimiz gerçeği yansıtmamaktadır.
Bugüne dek ödeme ve uzlaşma imkanı arayan Yönetim Kurulumuz geçmiş dönemlere ait ödemelere bütçe ayıramadığından bugüne kadar feshetmediğimiz sözleşmeleri 06 Ağustos 2014 itibarıyla tek taraflı olarak feshetmiştir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız