FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

OKUL ÇEVRELERİNDE İLK GÜN ALARMI

19 Eylül 2016 Saat: 14:05

Emniyet Genel Müdürlüğünce, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri için okulda ve okul çevrelerinde alınacak önlemler belirlemişti. Bu sabahın ilk saatleriyle birlikte Kocaeli İl emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler,  okul çevrelerinde iş başındaydı.

 

Yeni eğitim-öğretim döneminin 19 Eylül Pazartesi günü başlaması nedeniyle, okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması adına okul çevrelerinde güvenlik önlemleri alındı. Emniyet Genel Müdürlüğünce, çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunmaları amacıyla 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde okul ve çevrelerinde alınacak tedbirlerin yer aldığı genelge, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderildi.

 

Genelgeye göre, polis sorumluluk bölgelerinde bulunan tüm okullarda risk değerlendirilmesi yapılarak belirlenen durumlara göre resmi ve sivil ekipler görevlendirildi.. Okul irtibat görevlileri bir hafta, üç hafta ve bir ay olarak belirlenen periyotlarla sorumlu oldukları okul yöneticileri ile en az bir defa görüşme yapacak, eğitim güvenliğini tehdit eden faktörler belirlenerek bu faktörlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilecek.

 

Bu sabah itibariyle okul çevrelerinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları, kahvehaneler başta olmak üzere umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimler artırıldı, okulla ilişkisi bulunmayan kişiler okul çevrelerinden uzaklaştırıldı. Okul giriş ve çıkış saatlerinde, okul önlerinde, okul çevresinde ve okul güzergâhlarında genel asayiş ve trafik önlemlerini almak için yeteri kadar yaya ve motorize ekip görevlendirildi.  Okulun ilk günü okul çevrelerinde internet kafelerde narkotim ekipleri uygulama yaptı. Bir bereberde yapılan aramalarda bonzai maddesi ele geçirilirken işletmecisi gözaltına alındı. Rutin aramalar bundan sonra da belli periyotlarda devam edecek. Okul çevrelerinden ilk gün alarmında bugün ekranlarınıza gelen bu görüntüler yansıdı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız