FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

KOCAELİ'DE YERE KABUK ATAN YANDI!

3 Eylül 2016 Saat: 11:13

KocaeliGölcük İlçesi'nde zabıta ekipleri, kuruyemişin kabuklarını yere atanlara Kabahatler Kanunu'na göre 82 lira para ceza kesecek. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş önce ikaz ettiklerini, ancak ikazlara rağmen kuruyemiş kabuklarını yere atanlara ceza kestiklerini söyleyerek, vatandaşların çevreye karşı duyarlı olmalarını dile getirdi.


Gölcük Belediyesi zabıta ekipleri yaz aylarında özellikle çekirdek kabuklarının yere atılması nedeniyle yaşanan kirliliği önlemek için çalışmayı sürdürüyor. Sahil şeridi ve parklarda kontrollerde bulunan zabıta ekipleri kuruyemiş kabuklarını yere atanları takip altına aldı. Zabıta ekibi  uyarılara rağmen kuruyemiş kabuklarını yerlere atanlara ise Kabahatler Kanunu'na göre 82 lira ceza kesiyor. Geçtiğimiz yaz ayı boyunca yaklaşık 10 kişiye para ceza kesildi.


Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş insanların dinlenebildiği mekanları temiz tutmaya çalıştıklarını belirterek, "Maalesef bir takım insanlarımız cadde ve sokakları kirletmekte ısrar ediyor. Özellikle sahillerimizi. Sahillerimiz insanların daha sağlıklı huzurlu bir şekilde günün yorgunluğunu atabilecekleri, dinlenebilecekleri mekanlar. Buraların düzenli, sağlıklı olması hepimizin ortak arzusu ve isteğidir. Belediye çalışanları da bu amaç doğrultusunda hizmet üretmekte. Yardımcı olmak adına bazı insanlarımız maalesef katkı koymuyorlar" şeklinde konuştu.


Halkımızın çevreyi temiz tutma konusunda daha duyarlı olmasını isteyen Ellibeş, "Bazı vatandaşlarımız yedikleri kuruyemişlerin kabuklarını yere atmaktalar. İkazlara ve yasalara uymayan vatandaşlarımıza Kabahatler Kanunu'nun 41'inci maddesine göre ceza yazıyoruz. Bu da 82 lira cezadır. İstemeyerek de olsa sağlıklı bir sahil ve güzergahların oluşması adına yapıyoruz. Bu kontroller düzenli olarak yapılmakta. Hedefimiz ceza yazmak değil. Önce ikaz ediyoruz, ısrar edenlere de caydırıcı olması adına ceza yazmaya devam ediyoruz. Çünkü çevreye verdiği bir zarar var. Parkeler arasına sıkışan kabukları almakta personelimiz zorlanıyor. Herkesin evine gösterdiği temizliği ve hassasiyeti bu bölgelere de göstereceğine inancımız tamdır" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız