FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

ORDU'YA ARAP TURİSTİN İLGİSİ ARTTI!

31 Ağustos 2016 Saat: 12:12

ORDU İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Orduya gelen  Arap turistlerin sayısında son yıllarda ciddi miktarda artış olduğuna dikkat çekerek, "Burayı ziyaret eden Arap turistler genel olarak doğa turizmini tercih ediyor. Çoğu buradan da mülk ediniyor. Hem ziyaret edenler, hemde mülk edinen Arapların sayısı da oldukça fazlalaştı dedi.


Körfez ülkelerinden son yıllarda Ordu'yu ziyarete gelen ve gayrimenkul satın alan Arap turist sayısında artış olduğu gözlendi. Kenti ziyaret eden Arap turistler, yaylalara rağbet gösterirken, yerel kültürel ve sosyal etkinliklere de katılarak tatilin tadını çıkarıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, geçtiğimiz sene 41 bini yabancı turist olmak üzere kenti 483 bin turistin ziyaret ettiğini, bu sene yabancı turist sayısının geçen seneye göre yüzde 30 daha artmasını öndördüklerini dile getirdi.

Yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği kentte, Arap turistlerin ön planda olduğunu vurgulayan Uğur Toparlak, "Körfez ülkelerinden ilimize gazeteciler geldi. Valimiz İrfan Balkanlıoğlu'nun önderliğinde ilimizde tanıtım çalışmaları gerçekleşmişti. Ordu artık turizm pastasından pay almaya başladı. Son dönemlerde ülkemizde yaşananlar turizmi olumsuz yönde etkilemişti. Ancak şimdi Karadeniz'de, Ordu'da otellerde Arap turistleri görebiliyoruz. Ordu turizm potansiyeli anlamında önemli bir merkez haline geldi. Boztepesi, yaylaları, Ünye ve Kurul kaleleri ile doğal güzelliğiyle Ordu dünya turizminde yerini almak istiyor. Ordu her haliyle keşfedilmeyi bekliyorö dedi.

Geçen yıl Ordu'yu ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının bir önceki yıla göre yüzde 41 oranında arttığını vurgulayan Uğur Toparlak şunları söyledi:
"Bu yıl Ordu'da ciddi anlamda yabancı turist görüyoruz. Bölgemize Suudi Arabistan Riyad'dan Ordu'ya artık direkt uçuşlar başladı. Yine Kıbrıs'tan da direkt uçuşlar var.

Bunlar Ordu turizmine önemli katkı sunuyor. Otellerdeki doluluk oranı yüzde 98'lerde. Körfez ülkelerinden gelen turistler daha çok doğa turizmini tercih ediyorlar.

Yaylalarımızı geziyorlar, otellerde kalıyorlar, günü birlik yayla turları yapıp otellerine dönüyorlar. Burayı beğenen Ordu'yu ziyaret edenler mülk edinmek istiyorlar. Birçoğu gelip mülkte alıyorlar dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız