FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.36° C / 20.36° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Zorunlu Trafik Sigortası İçin Düzenleme Geliyor

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar mecliste yaptığı çalışmalarla ses getirmeye devam ediyor.

12 Ocak 2016 Saat: 10:19
Zorunlu Trafik Sigortası İçin Düzenleme Geliyor
Zorunlu Trafik Sigortası İçin Düzenleme Geliyor

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar mecliste yaptığı çalışmalarla ses getirmeye devam ediyor.

 

Zorunlu Trafik Sigortası'nda son aylarda yaşanan zamlara ilişkin geçtiğimiz haftalarda soru önergesi veren Akar,  konuya ilişkin kanun teklifi de vererek  kasko ve zorunlu sigorta poliçesinin ayrı ayrı yapılması uygulamasını değiştirilerek tek bir poliçe ile düzenlenmesini öngören teklifini Meclis Başkanlığına sunmuştu.

 

ŞİMŞEK’DEN DÜZENLEMEYE YEŞİL IŞIK

Akar’ın kanun teklifinin ardından hükümet kanadından konuya ilişkin açıklama geldi. Ekonominin patronu Şimşek Zorunlu Trafik Sigortasına ilişkin yaptığı açıklamada Zorunlu trafik sigortasın da geçmişte hasarı olan araç sahiplerinin trafik primlerinde yüksek bir artışın söz konusu olduğunu ifade ederek, "Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya kasko yapana zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi, bu konu, bunlar yapısal bir çerçevede Hazine Müsteşarlığı tarafından çalışılır. Biz de mecliste yapılan çalışmalara da bakarak bir düzenleme yapabiliriz dedi.

 

HGS’DEN SONRA TRAFİK SİGORTASI DA DÜZENLENECEK

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, "Ulaşım konusunda birçok sorun vatandaşlarımızı mağdur ediyor. Bu konularla ilgili gerekli düzenlemeleri yaparak mecliste gündeme getiriyorum ve getirmeye devam edeceğim" dedi. Akar HGS’de binlerce vatandaşın sistem mağduru olduğunu belirterek, "Bu konuda vermiş olduğum kanun teklifim çok yakında meclis gündemine alınarak gerekli düzenleme yapılacak. Buradaki aksaklıkları Bakan Binali Yıldırım da idrak etmiş olacak ki yaptığı açıklamada düzenlemenin yerinde olduğunu belirterek vatandaşlarımızın mağduriyetinin mecliste yapılacak yasal düzenleme ile giderileceğini söyledi. Ancak sadece HGS değil, araç sürücülerini son aylarda Zorunlu Trafik Sigortasına yapılan zamlar da isyan ettiriyor. 2014 yılında 260 TL ödeyen vatandaş 2015 yılında 600-700 TL ödüyor. Bu konuda sessiz kalınamaz, vatandaşlarımızın sesine kulak tıkayamayız. Bu yüzden de bu kanun teklifi ile bu sorunun da giderilmesini istiyoruz" dedi. Akar, Bakan Şimşek’in açıklamasının önemli olduğunu belirterek, "Kanun teklifime destek verirlerse bu sorunu birlikte çözebiliriz" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız