CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli16.53° C / 17° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ZEYTİNOĞLU'DAN İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli’ deki işsizlik oranının Türkiye geneline göre yüksek olduğunu söyledi. Zeytinoğlu, bu olumsuz tabloyu sürekli göç ve tarımda çalışan insan sayısı

27 Mart 2013 Saat: 14:04
ZEYTİNOĞLU'DAN İŞSİZLİK AÇIKLAMASI
ZEYTİNOĞLU'DAN İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli’ deki işsizlik oranının Türkiye geneline göre yüksek olduğunu söyledi. Zeytinoğlu, bu olumsuz tabloyu sürekli göç ve tarımda çalışan insan sayısının azlığına bağladı.

Meclis Toplantısının Faaliyet Raporuyla ilgili maddesinde söz alan Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türkiye’ nin 2012 yılı büyüye rakamını tahmini %2,3 ile %2,5 arasında değişebileceğini öngördü.Kapasite kullanım oranının geçen aylara göre artış gösterdiğine dikkat çeken Zeytinoğlu, yılın ilk iki ayında ihracatın %5 arttığını kaydetti.Türkiye’ nin en büyük sorunları arasında işsizliği gösteren Zeytinoğlu geçen ayın işsizlik rakamlarını açıkladı, hem de çarpıcı bir durumu tespit etti. Türkiye’ de işsizliğin %9.6’ dan %9.2’ ye gerilediğini söyleyen Zeytinoğlu, Kocaeli’ de ise bu oranın %10.5 olduğunu açıkladı.Zeytinoğlu, bu olumsuz tabloyu sürekli göç ve tarımda çalışan insan sayısının azlığına bağladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız