FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YUVACIK BARAJI’NDAN ELEKTRİK ÜRETİLECEK

İZAYDAŞ alternatif enerji üretimi konusunda çalışmalarına devam ediyor.İzaydaş, 2013 yılı içinde Yuvacık Barajı suyundan elektrik enerjisi üretmeye başlayacak. Bugüne kadar tehlikeli, evsel, bitkisel

16 Aralık 2012 Saat: 17:59

İZAYDAŞ alternatif enerji üretimi konusunda çalışmalarına devam ediyor.İzaydaş, 2013 yılı içinde Yuvacık Barajı suyundan elektrik enerjisi üretmeye başlayacak.

Bugüne kadar tehlikeli, evsel, bitkisel ve hayvansal atıklarla rüzgar enerjisinden elektrik üreten İZAYDAŞ, bu kez suyun enerjisini elektriğe dönüştürecek.Yuvacık Barajı ile Arıtma Tesisi arasındaki kot farkını değerlendirecek olan HES projesiyle ilgili çalışmalar başladı.

2,3 MW`lık güce sahip olan HES projesinin yılda 15 milyon KW/saat elektrik üreteceğini dile getiren İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, gurur duyulacak bir eserin ortaya çıkacağını, tesisin Kocaeli`nin enerjisine enerji katacağını belirtti.
Saraç, “Projenin bedelini öz kaynaklarımızla karşılıyoruz.Türbinlerimiz de yine ülkemizde imal ediliyor.Bu açıdan üretimin yüzde 100 yerli olması, bizim için ayrıca sevindirici bir durum” dedi.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız