FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu21.54° C / 22° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği Yenilendi

İzmit şehir merkezi Yürüyüş Yolu’nda SEKA Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak hizmet veren Semt Polikliniği’nde yaklaşık 8 ay önce başlatılan geniş kapsamlı onarım çalışması tamamlandı

18 Ağustos 2016 Saat: 15:12
Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği Yenilendi
Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği Yenilendi

Hastane yönetiminin kendi imkanlarını da kullandığı onarım-tadilat için yaklaşık 200 bin TL harcama yapıldı. Polikliniğin adı, dış cephe çalışmasının ardından Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği olacak. 

30 HEKİMLİ HİZMET
Bodrum ve teras dahil 6 katlı binada, artık tüm branşlarda hizmet verilmeye başlanacak. Ekim ayında Kızılay ek binasının boşaltılmasından sonra Semt Polikliniği’nde 10 olan uzman hekim sayısı 24’e çıkacak. Hizmetlerine devam eden diş ünitelerinde görev yapan 9 diş hekimi ile birlikte doktor sayısı 30’u aşacak. 

RADYOLOJİ-ULTRASON ÇEKİMİ
Semt Polikliniği’nin en üst katı, 1 Ekim tarihinden itibaren Fizik Tedavi Merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak. Semt Polikliniği’nde halen mesai dışı uygulamayla 17.00-19.00 saatleri arasında Endokrin, Dahiliye, KBB, Noroloji ve Ortopedi Poliklinikleri’nde muayeneler devam ediyor. Mesai dışı uygulama çerçevesinde 17.00-19.00 saatleri arasında randevulu olarak diş muayeneleri yapılıyor. Dış cephe iyileştirmesi tamamlandıktan sonra adı, ‘Yürüyüş Yolu’ olarak değiştirilecek, SEKA Devlet Hastanesi Semt Polikliniği’nde 1 Eylül tarihinden itibaren Radyoloji ve Ultrason çekimleri de yapılacak. Psikolog ve Diyetisyen başlayacak. SEKA Devlet Hastanesi’nin tomografi ve MR randevu hizmeti semt polikliniğinde veriliyor. 

GEREKİRSE HAFTA SONLARI DA HİZMET VERECEK:
Halen günde ortalama 850 hastanın yararlandığı, 80 personelin görev yapacağı Semt Polikliniği’nde 1 Ekim’den itibaren 1500’ün üzerinde hasta muayenesi yapılacağı belirtildi.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, 2 yıl içinde dijital röntgen çekiminin yapılacağı semt polikliniğinin, önümüzdeki aylarda gerekirse akşam 23’e, hafta sonları da 12.00-22.00 saatleri arasında poliklinik hizmeti vermeyi planladıklarını söyledi. 

SEKA DEVLET’E 40 YENİ YOĞUN BAKIM YATAĞI:
Onarımı tamamlanan SEKA Devlet Hastanesi Semt Polikliniği’nde inceleme yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney’e Başhekim Dr. Sadullah Kıvanç Tunç, Başhekim Yardımcısı Dr. Gülsevil Solmaz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Onursal Varlıklı, Hastane Müdürü Fethi Yirmibeş ve yetkililer eşlik etti. 320 yataklı SEKA Devlet Hastanesi’nde 9 pratisyen, 100 uzman doktorla hizmetin sürdüğünü belirten Dr. Ergüney, halen 27 olan yoğun bakım yatak sayısına poliklinik binasında yapılacak 40 yeni yoğun bakım yatağı ilave ederek 67’ye çıkaracaklarını, yeni yoğun bakım yataklarının 18 ay sonra hizmete gireceğini açıkladı.  Otopark sorunu olmayan SEKA Devlet Hastanesi’nin acil servisinde çok bekleme yapılmadan müdahale yapılıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız