FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yürüyüş Yolu İçin Yeni İsim Talebi

Lozan Anlaşması’nın 92’nci yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan ADD Kocaeli Şube Yürüyüş Yolu’nun adını Lozan Barış Anlaşması olarak değişmesi gerektiğini vurguladı

24 Temmuz 2015 Saat: 14:09
Yürüyüş Yolu İçin Yeni İsim Talebi
Yürüyüş Yolu İçin Yeni İsim Talebi

Lozan Anlaşması’nın 92’nci yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan ADD Kocaeli Şube Başkanı Katak, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 2003’deki bir kararını hatırlatarak Yürüyüş Yolu’nun adını Lozan Barış Anlaşması olarak değişmesi gerektiğini vurguladı

Atatürkçü Düşence Derneği (ADD) Kocali Şubesi dün Lozan Barış Anlaşması’nın 92’nci yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Yürüyüş Yolu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasını Şube Başkanı Taylan Katak yaptı. Açıklamaya, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, Türk Ocakları Şube Başkanı Alpay Yücel Demir destek verdi. Lozan Anlaşması’nın önemine vurgu yapan Taylan Katak, konuşmasının sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin 2003’te aldığı bir kararı hatırlatarak Yürüyüş Yolu’nun adının  Lozan Barış Anlaşması olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Belediyeye “Bu kararı neden uygulamıyorsunuz” diye soran Katak  ayrıca anlaşmayı simgeleyen bir heykelin de Yürüyüş Yolu’na yapılması gerektiğini vurguladı. 


ATATÜRK’Ü HESAP EDEMEDİLER
Şube Başkanı Taylan Katak açıklamasında özetle şunları söyledi: “Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri Sevr yok oluş belgesinin altına imza attıklarında hesap edemedikleri çok önemli bir şey vardı. O da Türklüğün, bağımsızlığın, kahramanlığın, onurun ve aydınlanmanın simgesi, komutanların komutanı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ona inanların alacağı anti emperyalist tavırdı.  Büyük Türk ulusu tarihinin hiçbir döneminde ne tutsal alınmıştır ne de vatansız kalmıştır. 10 Ağustos 1920 Sevr paçavrasının 24 Temmuz 1923 Lozan zaferine kadar geçen süre, emperyalizmin ve ihanet çemberini oluşturan yerli işbirlikçilerinin tramvalarıyla doludur. 


EN BÜYÜK DÜŞMAN ABD 
Büyük Türk Ulusu, senin en büyük düşmanın ne buradaki sefil ve hain işbirlikçiler ne gaflet ve dalalet içerisinde olanlardır ve ne de medyada her gün boy gösteren biçare besleme Ali Kemallerdir. Senin en büyük düşmanın Amerika Birleşik Devletleri’dir. Kuzey Irak ve Suriye’de terör bataklığının bekçiliğini yapan ve desteğini esirgemeyen bu ülkedir. Tarihimizde ilk defa askerlerimizin başına çuval geçiren bu ülkedir. Cumhuriyetimizin yerine ne idüğü belirsiz devlet modelleri geliştirenve onlara iktidar kapılarını açan bu ülkedir. Kısacası yeni Sevr tehlikelerinin kaynağı ABD Emperyalizmidir. Lozan’ın 92’nci yılında Atatürk’ümüzün gösterdiği hedefler ve koyduğu ilkeler namus ve şerefimiz kazandırdığı Lozan vazgeçilmez ilke onurumuzdur.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız