FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yurtlarından çok uzakta bayram coşkusu yaşadılar

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) eğitim gören uluslararası öğrenciler Kurban Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı.

4 Ekim 2014 Saat: 12:59
Yurtlarından çok uzakta bayram coşkusu yaşadılar
Yurtlarından çok uzakta bayram coşkusu yaşadılar

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) eğitim gören uluslararası öğrenciler Kurban Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı. Evlerinden binlerce kilometre uzakta Bayram sevinci yaşayan uluslararası öğrenciler Bayram Namazı’nı Umuttepe Cami’nde kıldı. Namazın ardından öğrencilere bayram şekeri ve çorba ikram edildi.

BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADILAR

Kocaeli Üniversitesi’nde 91 ülkeden 1200 uluslararası öğrenci eğitim görüyor. 5 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla öğrencilerin bir kısmı ülkelerine bir kısmı da farklı şehirlere giderken kentte kalan öğrenciler Umuttepe’de bir araya gelerek bayram coşkusunu yaşadı.

ÇORBA VE ÇAY İKRAM EDİLDİ

Bayramlaşma programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Osman Ayvazoğlu, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şube Başkanı Samet Gürsoy, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Mehmet Baydemir ve Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş’ın yanı sıra uluslararası öğrenciler katıldı. İlk olarak bayram namazını kılan öğrencilere daha sonra çorba ve çay ikram edildi.

KAYNAŞTILAR

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kaynaşma fırsatı bulduğu buluşmaya kente yeni gelen ve Türkçe bilmeyen öğrenciler de katıldı. Endonezya’dan Yemen’e, Ürdün’den Fas’a, Libya’dan Mali’ye, Somali’den Arnavutluk ve Sırbistan’a kadar onlarca ülkeden öğrencinin yer aldığı bayramlaşma hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız