CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu7.94° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YÜKSEK SES YÜZÜNDEN CEZA YEMİŞTİ

Kandıra’da yüksek sesle Simitçi’ diye bağırarak simit sattığı için, çevreyi rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayet edilen ve mahkeme tarafından 3 bin lira para cezasına çarptırılan Erkan Ayhan, artık Ka

16 Nisan 2013 Saat: 11:58
YÜKSEK SES YÜZÜNDEN CEZA YEMİŞTİ
YÜKSEK SES YÜZÜNDEN CEZA YEMİŞTİ

Kandıra’da yüksek sesle 'Simitçi’ diye bağırarak simit sattığı için, 'çevreyi rahatsız ettiği' gerekçesiyle şikayet edilen ve mahkeme tarafından 3 bin lira para cezasına çarptırılan Erkan Ayhan, artık Kandıra’da simit satamayınca ceza taksitlerini ödeyebilmek için komşu Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’ne gitti. Ayhan, artık burada para kazanmaya çalışacak.


Kandıra’da 4 yıldır simit satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan 2010 yılında Kandıra sokaklarında simit satarken yüksek sesle 'simitçi' diye bağırdığı için bazı vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Çıkan tartışma sonucu da vatandaşlar tarafından, "Hem yüksek sesle bağırıp gürültü çıkarıyor, hem de bizi tehdit ediyor" denilerek şikayet edildi. Hakkında dava açılan Ayhan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Erkan Ayhan'ın bu cezasını daha sonra 3 bin lira para cezasına çevirdi ve 24 eşit taksitte ödemesini kararlaştırdı. Ancak işleri de bozulan simitçi bu taksitleri ödeyemediği için komşu il Sakarya’ya taşındığını belirtiyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız