FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yoldan Ray Medeniyetine Geçiyoruz

TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yüksek Hızlı Tren deneyimini makinistlerle birlikte yaşadı

24 Aralık 2015 Saat: 18:51
Yoldan Ray Medeniyetine Geçiyoruz
Yoldan Ray Medeniyetine Geçiyoruz

TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yüksek Hızlı Tren deneyimini makinistlerle birlikte yaşadı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen TDBB’nin yönetim kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda TDBB’ne üye olan ülkemizden ve dünyanın farklı noktalarındaki yerel yönetimlerden gelen proje ve eğitim talepleri görüşüldü. Toplantının ardından Kocaeli dönüşünü YHT ile yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkemiz yol medeniyetinden ray medeniyetine doğru geçiş yapıyor. Özellikle havayolu taşımacılığının ardından ülkemizde bir dönüşüm gerçekleşti. TCDD, ülkemizi seven bütün insanları mutlu etti. YHT’nin son yıllarda mesafe almasını, Türkiye’nin gelişmişliğinin ve kalkınmışlığının en büyük işareti olarak görüyorum” açıklamasını yaptı.


TEŞEKKÜR EDERİM
Yer uçağı olarak adlandırılan Konya-İstanbul hattında çalışan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) makinistleriyle kullanıma eşlik eden ve bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, “YHT, hızlı ve güvenli ulaşım göstergesidir. 2005’te ilk defa İspanya’da binmiştim. İçimden geçiriyordum ne zaman ülkemizde olur da bizde bineriz diye. 2009-2010 yılları arasında ilk hızlı trene bindik. YHT, Türkiye’nin her tarafında yaygınlaşacak. Ulaşımın güvenli konforlu ve hızlı oluşu gelişmişliğin en önemli göstergesidir. Emeği geçen herkese, Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize bir vatandaş teşekkür ediyorum” dedi.


ŞEHİRLER YAKIN OLACAK
TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, YHT ile olan yolculuğunda bu hizmet için büyük emekler sarf edildiğini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, “Bu hizmetlerin çoğalmasıyla şehirler birbirine daha yakın olacak. TCDD yönetimine ve teknik kadrolara bir kez daha teşekkürler. Ülkemiz hızlı trenin bu hızıyla gelişmeye devam edecek. YHT ile güvenli bir şekilde yolculuk yapıyoruz. İnsanımız kullanıyor ve alışkanlık ediniyor” diyerek sözlerini tamamladı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un eşlik ettiği yolculukta, Başkan Karaosmanoğlu makinistlere de hizmetleri için teşekkür ederken, kazasız belasız yolculuklar diledi. TDBB toplantısına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve Gebze Belediye Başkanı Adanan Köşker de katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız