CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.06° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yılmaz’dan 3 İlçe Ziyareti

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Darıca, Gebze ve Çayırova’da programlara katıldı

2 Kasım 2016 Saat: 16:51
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz
Yılmaz’dan 3 İlçe Ziyareti

Yoğun meclis gündemi ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Avrupa’nın Başkenti Brüksel’de NATO programlarına katılan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Brüksel’den döner dönmez soluğu Gebze’de aldı. Hain terör saldırısı sonucu Diyarbakır’da Şehit olan Ali Polat Özbek’in Gebze’de düzenlenen cenazesine katılan Yılmaz, daha sonra Darıca’da iki Kuran Kursunun açılışına geçti.

HAFIZLIK MERKEZLERİ YAYGINLAŞMALI”

Gebze’de şehit cenazesinin ardından Darıca’da İlim Yayma Cemiyeti’nin inşa ettirdiği Salih Sağlam Hafızlık Merkezine gelen Yılmaz burada açılış programına katıldı. Açılışta konuşan Yılmaz, “Türkiye’mizde örnek nesillerin yetiştirilmesinde büyük katkı sağlayacağına inandığım Hafızlık Merkezimizin hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Türkiye’de Hafızlık eğitimi, yapılan yeni düzenlemelerle yeni bir döneme girdi. Çocuklarımızı örgün eğitimden ve hayatın rutin akışından koparmadan, yaşlarına uygun bir formasyonla Hafızlık Eğitiminin verilmesi, bu hizmetin amaca ulaşması bakımından büyük önem taşıyor. Seven, okuyan, okuduğunu anlayan, anladığını yaşayan ve yaşadığını yaşatma gayretinde olan Hafızlara, İlim adamlarına ihtiyacımız var. Dinimizin doğru, sahih kaynaklarla öğretilmesinin, özgür düşüncenin, Allah’tan başkasına kul olmayacak bir anlayışın, barışın, sevginin ve kardeşliğin Din Eğitimine egemen olması gerekiyor. Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarımız bu amaca matuf hizmet veriyor. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Merkezimizde, Sivil Toplum, Diyanet ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak bir teşebbüsü olarak örnek bir merkez olacağına inanıyorum. Merkezimizi idare eden yöneticilerimizden Eğitimin denetimini, hiçbir suistimale fırsat vermeyecek idari disiplini ve rehberlik hizmetlerini çok ciddi bir şekilde takip etmelerini istirham ediyorum. Hayırlı olsun. ” dedi. Açılışın ardından Kursu inceleyen Yılmaz, öğrencilerle de sohbet etti.

Salih Sağlam Hafızlık Merkezinin ardından yine İlim Yayma Cemiyetinin Darıca Kız Kuran Kursunun da açılışını gerçekleştiren Mehmet Akif Yılmaz, burada da incelemelerde bulunarak öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

EV ZİYARETLERİ

Darıca’da Kuran kursu açılışlarının ardından İstasyon Mahallesinde Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Darıca Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Şentürk ve yönetimi ile birlikte ev ziyaretlerinde bulunan Yılmaz, vatandaşların sorunları ile ilgilendi.

CEMALETTİN KAFLI’YA ZİYARET

Darıca programlarının ardından Gebze’ye gelen Yılmaz, burada Ak Parti 25. Dönem Milletvekili Cemalettin Kaflı’yı iş yerinde ziyaret etti. Samimi bir sohbet içersinde geçen ziyarette Kaflı, ziyaretinden dolayı Mehmet Akif Yılmaz’a teşekkür ederek başarılar diledi.

GEBZE VE ÇAYIROVA’DA DANIŞMA MECLİSLERİ

Mehmet Akif Yılmaz Gebze’de 25. Dönem Milletvekili Cemalettin Kaflı ziyaretinin ardından 82. Genişletilmiş Danışma meclisine ve daha sonra 45. Daraltılmış Çayırova Danışma meclislerine katılarak ülke gündemine dair son gelişmeleri değerlendirerek programını sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız