FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.53° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yıldırım İnce’yi önce övdü sonra olmaz dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, her hafta pazartesi günleri yaptığı yönetim kurulu toplantısı öncesi basın mensupları ile bir araya geldi.

18 Ağustos 2014 Saat: 17:57
Yıldırım İnce’yi önce övdü sonra olmaz dedi
Yıldırım İnce’yi önce övdü sonra olmaz dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, her hafta pazartesi günleri yaptığı yönetim kurulu toplantısı öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. İzmit ilçe binasında gerçekleşen toplantıda gündeme ait açıklamalar yapan Yıldırım, “Olağanüstü kurultaylarda yeni bir yapının çıkması zor. Gerçekçi konuşmak gerekiyor. Muhalefetin işi zor.  Genel başkanımızın kadroyu değiştirerek devam etmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum dedi.

5, 6 Eylül tarihlerinde partimiz olağanüstü kurultayı topluyor diyen Yıldırım, “Muharrem İnce’nin açıklamasıyla Genel Başkanımız bu yarışta tek olmayacak. Umarım partimiz bu kurultay sonrası partimiz 2015 genel seçimlerine güzel bir şekilde girer” dedi. Benim beklentim Eylül, Ekim Kasım gibi ilçe kongrelerin yapılmasıdır diyen Yıldırım, “Yeni seçilmişlerle genel seçimlere gidilmesi daha doğru olurdu” diye konuştu. İktidar partisinin de genel kurulu var diyen Yıldırım, “İki kurultayın da ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

MUHARREM İNCE’Yİ ÖVDÜ

Olağanüstü kurultaylarda yeni bir yapının çıkması zor diyen Yıldırım, “Gerçekçi konuşmak gerekiyor. Muhalefetin işi zor.  Genel başkanımızın kadroyu değiştirerek devam etmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum” dedi. Muharrem İnce’nin kendisinin Artvin Borçka Lisesi’nden Fizik Öğretmeni olduğunu söyleyen Yıldırım, “Kendisine başarılar diliyorum. Ama sonuç alacağına inanmıyorum” diye konuştu. Kendisinin Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı iken Muharrem İnce Yalova İl Başkanı olduğunu söyleyen Yıldırım, “Orada da kendisi ile yollarımız kesişti. Hatta Deniz Baykal’a karşı genel başkanlıkta Altan Öymen’i destekledi bende aynı şekilde Altan beyi destekledim. Yapısında bir eksik gördüğü zaman kim olursa olsun müdahale eder. Kurumsal anlamda kurumun başarısı için çaba sarf eder” diye konuştu.

CHP SEÇİMLERDE BEKLENEN OYU ALAMADI

CHP, 30 Mart yerel seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde toplumun beklentisi doğrultusunda beklenen oyu alamadı diyen Yıldırım, “ bu sonucu bir kişi karşılayamaz. Ben bunu bir açıklamam da söyledim. Bir tek benim bırakmamla bu iş çözülmez. İl, İlçe, genel başkan komple değişmeli. Muharrem İnce’de bu doğrultuda yapının değişmesi için aday oldu” dedi.  Toplumun CHP için dinden uzak dinsiz bir parti olduğu algısı vardı diyen Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı seçimi şunu gösterdi ki, CHP’nin dine karşı bir önyargısı olmadığını süreç içerisinde dağıtacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı adayı olarak gösterilen İhsanoğlu sayesinde kendini muhafazakar diye adlandıran seçmenden de oy alabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Her iki genel başkan da Cumhurbaşkanlığı seçiminde riske girdiğini söyleyen Yıldırım, “ bence her iki parti de kendi adayını gösterseydi, belki de ikinci tura kalırdı” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız