FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yılbaşına kadar 280 gram ekmek 1 TL'den satılacak

Ekmek fiyatına ilçelerde farklı fiyat uygulamaları getirilirken, Kocaeli Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Birliğinden konu hakkında bir açıklama geldi. Kocaeli Fırıncılar Odasında düzenlenen toplantıya Koc

16 Kasım 2013 Saat: 17:49
Yılbaşına kadar 280 gram ekmek 1 TL'den satılacak
Yılbaşına kadar 280 gram ekmek 1 TL'den satılacak

Ekmek fiyatına ilçelerde farklı fiyat uygulamaları getirilirken, Kocaeli Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Birliği'nden konu hakkında bir açıklama geldi. Kocaeli Fırıncılar Odası'nda düzenlenen toplantıya Kocaeli Esnaf ve Aanaatkarlar Odası Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve oda temsilcileri katıldı. 250 gr ekmeğin fiyatı ilk olarak 90 kuruşa ardından 1 TL'ye çıkartılmasına Kocaeli Valisi itiraz etti ve bir komisyon oluşturdu.Komisyondan çıkan kararı Esnaf ve Aanaatkarlar Odası Birliği Başkanı Kemal Kaya açıkladı.

VALİ KOMİSYON OLUŞTURDU
Kaya, Kocaeli Fırıncılar Odası'nın ağustos ayında zam talebiyle kendilerine geldiğini belirterek ‘'Bizlerde eylül ayında 250 gr olan ekmeği 1 TL olmasına karar verdik'' dedi.Kaya ‘' İlk uygulama 1 Kasım tarihinde Gebze yapıldı.Ardından 9 Kasım'da İzmit'te de 1TL'den ekmek satışı gerçekleştirildi.Ancak Kocaeli Valisi Ercan Topaca bu uygulamaya, fiyatın pahalı olduğu gerekçesiyle itiraz etti.Biz bu fiyatı komşu illerde yaptığımız araştırmalara göre belirlemiştik.Kocaeli Valisi Ercan Topaca konuyla ilgili bir komisyon kurdu.Gerekli araştırmalar yapıldı ve dün komisyon kararı açıklandı. Vali Topaca zam için 1 Ocak'a kadar beklenilmesi gerektiğini belirtti.

280 GRAM EKMEK 1TL
Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, komisyona 31 Aralık'a kadar 280 gr ekmeğin 1 TL'den satılması için öneri sundu ve komisyon öneriyi kabul etti.1 Ocak 2014 tarihinden itibaren 250 gr ekmek 1 TL'den satılmaya başlanacak.Ayrıca sürekli olarak yapılacak olan yeni bir uygulamamız olacak.İhtiyaç sahibi aileler için bir indirim kartı çıkartacağız.Bizlerden temin edilebilecekleri bu kartla aileler 250gr ekmeği 70 kuruştan satın alabilecek.Sayın Valimizin halkı düşünerek yaptığı itiraz haklıdır." şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız