FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu21.92° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yılbaşı Akşamında Denetimler Artacak

Valilik, yılbaşı akşamı alınacak önlemler ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı

29 Aralık 2014 Saat: 13:05
Yılbaşı Akşamında Denetimler Artacak
Yılbaşı Akşamında Denetimler Artacak

Valilik, yılbaşı akşamı alınacak önlemler ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı

Kocaeli Valiliği yılbaşı akşamında alınacak tedbirler ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamada 31 Aralık akşamında alınacak önlemler sıralandı.

 

POLİS NÖBETTE

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs duraklarında en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınarak, yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar ve karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri ve timlerinin sayıları artırılarak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacak.

 

TRAFİK KONTROLLERİ ARTACAK

Yılbaşı gecesi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde taşkınlık suretiyle vatandaşların huzur ve sükûnunu bozucu davranışların önlenmesi amacıyla yapılan denetimler sıklaştırılacak. Kazaların meydana gelme riskinin fazla olduğu yol kesimlerinde, seyir halinde ve ihbarlı trafik kontrolleri artırılacak. Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacak.  Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler alınarak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilerek, nöbetçi memurluklar vatandaşın müracaatlarına açık tutulacak.

 

TÜM EKİPLER HAZIR BEKLEYECEK

112 Acil İstasyon ekipleri vatandaşların uğrayabilecekleri trafik kazalarına ve diğer muhtemel kazalara karşı müdahale için hazır bulundurulacak. Yılbaşında halkın sağlıkla ilgili problemlerinin çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulacak.  Muhtemel elektrik arızaları için SEDAŞ, telefon arızalarına karşı da İl Telekom Müdürlüğü arıza ekipleri her an müdahaleye hazır halde bulundurulacak.  Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecek. Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, fırtına, yangın vb. doğal afetlere anında müdahale için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ilgili belediyeler tarafından, yeterli ekip ve teçhizat hazır halde bulundurulacak. Tüm ilçe kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacak.

 

Yılbaşı akşamında gerekli görülebilecek telefon numaraları;

Valilik Nöbetçi Memurluğu: 322 33 53

Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü : 315 73 99

Bölge Trafik : 229 57 82

Polis İmdat: 155

Jandarma İmdat.: 156

Belediye Zabıta: 153 – 321 34 04

Yangın İhbar : 110

Trafik Şube Müdürlüğü : 321 13 53

Alo Trafik : 154

Su Arıza : 185

Elektrik Arıza : 186

Alo Maliye  : 189

Sıhhi İmdat : 112

Alo Gıda : 174

Kocaeli Devlet Hastanesi: 309 20 00

Seka Devlet Hastanesi: 322 34 60

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız