CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YETKİ DAVASINDA KARAR VERİLDİ

İŞÇİNİN MERAKLA BEKLEDİĞİ DAVA SONUÇLANDI 2 bin 500 işçiyi ilgilendiren Büyükşehir ve İSU’da yaklaşık 15 aydır devam eden yetki davası Hizmet- İş lehine sonuçlandı. Yargının bu kararını beklediklerini

5 Mart 2013 Saat: 09:58
YETKİ DAVASINDA KARAR VERİLDİ
YETKİ DAVASINDA KARAR VERİLDİ

İŞÇİNİN MERAKLA BEKLEDİĞİ DAVA SONUÇLANDI

2 bin 500 işçiyi ilgilendiren Büyükşehir ve İSU’da yaklaşık 15 aydır devam eden yetki davası Hizmet- İş lehine sonuçlandı.

Yargının bu kararını beklediklerini belirten Hizmet- İş Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy, "Hukiki bir dava değildi. Beklenen sonucu aldık" dedi.15 aydır devam eden Büyükşehir ve İSU’da Belediye-İş ile Hizmet-İş arasındaki yetkili sendika davası bugün karara bağlandı. İSU ile Büyükşehir'in ayrı kurumlar olmadığı yönünde alınan kararla yetki Hizmet-İş sendikasına verildi. Hizmet- İş Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy, "Biz bugün davanın bitmesini bekliyorduk" dedi.

YARGITAY'A GİDİP, İŞÇİYİ MAĞDUR ETMEZLER
Amaçlarının işçinin mağdur olmasının önüne geçmek olduğunu yenileyen Ersoy, "16 yıldır tek işletme olarak toplu sözleşme yapıyorduk. Bu dava mahkemeye bağlı hukiki bir dava değildi. Çalışan arkadaşları mağdur etmekden başka bir şey yapılmadı. Umarız daha fazla işçiyi mağdur etmezler ve yargıtay'a gitmezler. Davanın uzaması demek, işçinin daha da uzaması anlamına geliyor" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız