CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YETKİ DAVASI ERTELENDİ

Yaklaşık 1 yıldır devam eden Belediye iş sendikası ile Hizmet İş sendikasının Belediye ve İSU y0etki davası, bilirkişi raporları yetişmediği için 5 Mart Salı gününe ertelendi. Ancak bu erteleme iki se

12 Şubat 2013 Saat: 17:39
YETKİ DAVASI ERTELENDİ
YETKİ DAVASI ERTELENDİ

Yaklaşık 1 yıldır devam eden Belediye iş sendikası ile Hizmet İş sendikasının Belediye ve İSU y0etki davası, bilirkişi raporları yetişmediği için 5 Mart Salı gününe ertelendi. Ancak bu erteleme iki sendika başkanını birbirine düşürdü.

Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da yetkinin belirlenmesi için Belediye-İş Sendikası ve Hizmet İş Sendikası’nda arasındaki dava 5’inci İş Mahkemesi tarafından yine ertelendi. Bilirkişi raporu yetişmediği için 5 Mart Salı gününe ertelenen dava sonrasında Sendika Başkanları yine karşı karşıya geldi.

DAVAYI UZATAN TARAF BİZLER OLMADIK

Belediye İş Sendikası 2’No’lu Şube Başkanı Sedat Küçük Hizmet İş Sendika Başkanı İdris Ersoy’u eleştirdi. Küçük “ Kocaeli 5’inci iş mahkemesinde görülen yetki davamız bilirkişi raporu yetişmediği için 5 Mart Salı gününe ertelendi. Bu dava hem sendika olarak bizleri hem de işçi arkadaşlarımızı etkiliyor. Bu davayı bizler uzatan taraf olmadık biran önce bitmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR 5+5 ÖDENSİN”

Üyelerine seslenen Küçük “Kimse oyuna gelmesin. Biz bu yetki belgesinin incelenmesini istiyoruz. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımızdan önümüzdeki ay arkadaşlarımızın 2011 yılında aldıkları yüzde 5, 2012 yılı için aldıkları yüzde 5 zammı ödemesini istiyoruz. Biz arkadaşlarımızın daha fazla yıpranmalarını istemiyoruz” dedi.

İŞÇİYE GİTMEYE YÜZLERİ YOK

Hizmet İş Sendika Başkanı İdris Ersoy ise Belediye İş Sendika Başkanını eleştirerek “İşçimize zarar veren taraf biz değiliz. Çünkü dava bize açıldı. Bu zihniyet hem bize hem işçi arkadaşlarımız zarar görüyor. İşçinin ve işverenin yanına gitmeye yüzleri yok. 8. Dönem yetki bize geçince bu iki kurumun ayrılması gündeme geldi.” dedi.

‘BELGE İLE KONUŞTU’

Elinde tuttuğu Bakanlık onaylı yetki belgesini gösteren Ersoy “O dönem belediye bünyesinde çalışan bütün işçilerin yüzde 51’i bize kayıtlıydı. Bu doğru ama bizim geçici işçileri de bu orana kattığımız doğru değildirç biz bu sonucun biran önce çıkması taraftarıyız. 2 kere iki, 3 etmez. Bu yalanlarla kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Belgeli ve kayıtlı konuşuyoruz” dedi.

‘BİLİRKİŞİYE İTİRAZ’

İki sendika başkanında kendilerinin çalışması sonucu kazandıkları iddia ettikleri yüzde 5+5 zamlık ile ilgili Ersoy , “Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığımız toplantıda işçi arkadaşlarımızın hak ettiği geçmişe yönelik 5+5 zammın 14 Şubat Perşembe günü yapılacak belediye meclisinde sunulacağını öğrendik” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız