CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli16.08° C / 17° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YEPYENİ BİR DÖNEM GELİYOR...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ambalajsız olarak satışa sunulan baharatların satış yerlerine yeni hijyen kuralları getiriyor. Buna göre;baharatların ambalajsız olarak satışa sunulduğu yerlerde

24 Mart 2013 Saat: 22:49
YEPYENİ BİR DÖNEM GELİYOR...
YEPYENİ BİR DÖNEM GELİYOR...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ambalajsız olarak satışa sunulan baharatların satış yerlerine yeni hijyen kuralları getiriyor.
Buna göre;baharatların ambalajsız olarak satışa sunulduğu yerlerde bütün sorumluluk, olumsuzluk tespit edilen gıda satış yerine veya toplu tüketim yerine ait olacak. Dökme satış olarak adlandırılan ambalajsız satışta ise gerekli ortam ve koşulların sağlanması zorunlu. Buna göre baharatlar, kapalı olarak ve güneş ışığına maruz kalamayacak şekilde sergilenecek. Ayrıca dökme baharat pazar, kasap ve manav gibi yerlerde satışa sunulamayacak. Baharat karışımlarına miktarı artırmak amacıyla ürünlerin kendi doğasından gelen nişasta hariç olmak üzere nişasta, irmik, razmol, kepek ve benzeri dolgu maddeleri de katılamayacak. Pul biberdeki tuz oranı yüzde 9'dan yüzde 7'ye, bitkisel sıvı yağ miktarı ise yüzde 8'den yüzde 6'ya düşürülüyor. Yeni düzenlemeyle birlikte yürürlükte olan baharat tebliğindeki tanımlı baharat sayısı da 35'ten 53'e çıkarıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız