CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.46° C / 24° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

‘YENİ MEZBAHA’ için 12 firma teklif verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Solaklar’da yapılacak olan yeni mezbahanın ihalesini gerçekleştirdi. 

14 Kasım 2017 Saat: 10:25
‘YENİ MEZBAHA’ için 12 firma teklif verdi
‘YENİ MEZBAHA’ için 12 firma teklif verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hayvan kesim işlemini daha modern şartlarda gerçekleştirmek için mevcut mezbahanın yerine yeni bir mezbaha binası inşa edecek. Solaklar mevkiinde yapılacak yeni mezbaha binası eski mezbahanın yanındaki alana kurulacak. Modern teknik ve donanımın yer alacağı yeni mezbaha iki tatlı olacak. Yeni mezbahanın yapılmasının ardından eskisi yıkılacak.

12 FİRMA KATILDI...

Mezbahanın yapılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ihale düzenledi. İhale salonunda gerçekleştirilen oturumda 12 firma teklif verdi. En düşük teklif 8 milyon 241 bin TL ile Elyapı İnşaat’tan gelirken, en yüksek teklifi 10 milyon 419 bin TL ile Seyap İnşaat verdi. İhale komisyonu teklieri değerlendirdikten sonra işi yapacak firma belirlenecek. Yeni mezbahanın yapım çalışmaları 250 günde tamamlanacak.  

400 BAŞ HAYVAN KESİM YERİ

Mevcut mezbahanın olduğu parselde hemen mezbahanın yanına yapılacak olan yeni mezbaha binası toplam 4 bin 300 metrekare yapı alanına sahip olacak. Yapının içerisinde 600 metrekare hayvan gezinti alanı, yana şutlamalı sistem, 200 büyükbaş için kesimhane yeri bulunacak. Ayrıca mezbahada 200 küçükbaş kesim alanı, 900 metrekare soğuk hava depoları, sakatathane soğuk hava depoları bunulacak.

50 KİŞİLİK SEYİR TRİBÜNÜ

Yapıda idari birimler, personel giyinme soyunma odaları, 50 kişilik seyir tribünü yer alacak. Toplam 2 katlıdır. Beton prefabrik yöntemi ile yapılacak olan yapının çatısı çelik konstrüksiyon üzeri ise sandviç panel kaplama şeklide yapılacak. Cephe malzemesi mantolama üzeri boya olarak uygulanacak.

KATILAN FİRMALAR                                  

Teklier Elyapı İnşaat 8 milyon 241 bin TL,  AİG İnşaat  8 milyon 385 bin TL, Karar İnş  8 milyon 847 bin TL  Özdüzen İnş.+ Efe Global İnşaat   8 milyon 878 bin TL, Gül AŞ 8 milyon 937 TL  Atlasbk İnşaat 8 milyon 951 bin TL,  Özde İM. İnşaat +NRSA İnşaat  8 milyon 992 bin TL, Emitek İnşaat+ Detay İnşaat 9 milyon 124 bin TL Elay İnşaat +Ekoterm Müh. 9 milyon 628 bin TL, Akova İnşaat  9 milyon 671 bin TL Bay-Tem İnşaat  9 milyon 950 bin TL Seyap İnşaat 10 milyon 419 bin TL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız