FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sisli20.13° C / 21° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yeni KOÜ’lüler İzmit’i nasıl buldu

Üniversitelerde kesin kayıt dönemi 1 Eylül Pazartesi günü başladı.

4 Eylül 2014 Saat: 15:45
Yeni KOÜ’lüler İzmit’i nasıl buldu
Yeni KOÜ’lüler İzmit’i nasıl buldu

Üniversitelerde kesin kayıt dönemi 1 Eylül Pazartesi günü başladı. Bugün kesin kayıt için süre dolacak. Boş kontenjanlar kalırsa, ikinci tercihlerle yeni yerleştirmeler yapılacak.

Kocaeli Üniversitesi bu yıl 17 bin yeni öğrenciyi alıyor. Üniversitemizin öğrenci sayısı 72 bini bulacak. KOÜ’yü kazanıp, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden kayıt için ilimize gelen ve en az 2-4 yıl arasında bu şehirde yaşayacak olan gençlere, İzmit’le ilgili ilk izlenimlerini sorduk. Bakın nasıl yanıtlar aldık.

Büşra Oruç

BÜŞRA KÖSESOY(22)

KOÜ Bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandım. Mardin’den geldim. Korkularım vardı. Ama Kocaeli’nin kesinlikle öğrenci memnuniyeti üzerine kurulmuş bir kent olduğunu gördüm.  Yurtlar yetersiz. Arkadaşlarımla ev tuttuk.

HASAN ALTTANALAN(23)

KOÜ Derbent Yüksek Okulunda okuyorum. Trabzon’dan geldim. Arkadaşlarla ev tuttuk. Boş zamanlarımızı değerlendirecek bir yer bulamıyoruz. Kocaeli’yi kendi içine kapanık, muhafazakar bir kent olarak görüyorum.

SİBEL ATEŞ(22)

KOÜ’yü kazandım. Kız arkadaşımla birlikte okula yakın konumda ev kiraladık. Bu kentin öğrenciler için çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Kocaeli’de rahat yaşayabileceğimi görüyorum. Burada olmaktan memnunum.

DERYA AKTÜRK(23)

KOÜ Mühendislik fakültesini kazandım. Çanakkale’den geldim.  İzmit’te özellikle gençlerin akın ettiği kafeler ortamını çok beğendim.  Arkadaşımla ev kiraladık. Yurtta kalmak pek bana göre değil.

SEMİH IŞIK(24)

KOÜ’yü bu yıl kazandım. Çanakkale’den geliyorum. Pek çok üniversiteli genç gibi, ben de arkadaşımla birlikte ev kiraladım.  Ev ortamının yurt ortamından daha iyi olduğuna inanıyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız