FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.87° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YENİ İŞ YERİ AÇMAYI DÜŞÜNENLER BU HABER SİZİN İÇİN

Kocaali Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında Uygulamalı Girişimcilik işbirliği protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Ahmet Ac

25 Ocak 2013 Saat: 12:54
YENİ İŞ YERİ AÇMAYI DÜŞÜNENLER BU HABER SİZİN İÇİN
YENİ İŞ YERİ AÇMAYI DÜŞÜNENLER BU HABER SİZİN İÇİN

Kocaali Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında "Uygulamalı Girişimcilik" işbirliği protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Ahmet Acar, protokolle ilgili yaptığı açıklamada, Kocaali'de potansiyel girişimci adaylarına ulaşarak yeni işletmelerin kurulmasına öncülük etmek istediklerini, açılan her yeni işletmenin ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını, işsizlik sorununun çözümü noktasında da önemli bir adım olduğunu söyledi.

Bu anlamda KOSGEB ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade eden Acar , bu çalışmayı sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini, uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları halinde KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürlüğü'ne başvurarak üst limiti 30 bin lira olan hibe, üst limiti 70 bin lira olan geri ödemeli desteklerden faydalanabileceklerini bildirdi.

KOSGEB Sakarya Müdürü İsmet Yılmaz ise KOSGEB'in toplumun tüm kesimlerine girişimcilik ruhu aşılamak ve ülke kalkınmasına katkı sağlamak üzere KOBİ'lere ve girişimcilere çeşitli hizmet ve destek sunduğunu anımsattı.

Yılmaz, KOSGEB Sakarya Müdürlüğü olarak il genelinde ikinci kez bir belediyeyle işbirliği yaptıklarını, bu tür işbirliklerini diğer belediyelerle de yapmak istediklerini kaydetti.

Kocaali Belediyesi ile KOSGEB Sakarya Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimi 4 Şubat'tan itibaren başlayacak. Eğitime katılmak isteyenler 31 Ocak'a kadar Kocaali Belediyesi Kültür Turizm Müdürlüğü'ne başvurabilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız