FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yeni İhtisas Merkezinin Temelleri Atılıyor

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Aralık 2015’de açılışı yapılan Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne yapmış olduğu ziyarette yeni bir ihtisas merkezinin temellerinin atılacağının müjdesini verdi

28 Mart 2016 Saat: 17:02
Yeni İhtisas Merkezinin Temelleri Atılıyor
Yeni İhtisas Merkezinin Temelleri Atılıyor

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Aralık 2015’de açılışı yapılan Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne yapmış olduğu ziyarette yeni bir ihtisas merkezinin temellerinin atılacağının müjdesini verdi

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Aralık 2015’de açılışı yapılan Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne ziyarette bulundu. Vali Güzeloğlu yapmış olduğu ziyarette yeni bir ihtisas merkezinin yapılacağının müjdesini de verdi. Ziyarete İl Müftüsü Yusuf Doğan, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Vali Yardımcısı Dursun Balaban ve Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Sönmezoğlu katıldı.


TAM DONANIMLI 29 DAİRE
Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Sönmezoğlu, “Alanı gezerek bu alanın ihtisas merkezi olmasına karar verdik. Bunun için yegane sebep valimizdir. Çalışmalarımıza ayrı bir hız verdik. Herkesin yoğun desteğiyle 10 bloktan 5 tanesini ve sosyal tesislerin bakımını tamamladık. Şu anda öğrencilerimizin barındıkları yerlerde her türlü eksiklikler tamamlandı. 29 daire tam donanımlı şekildedir. Öğrencilerimiz hocalarımızın gösterdiği yolda dini ilimlerdeki gayretleri son derece önemli. 1. dönemlerini başarıyla tamamladılar. Mayıs ayı sonuyla birlikte bu kursu tamamlayarak dini ihtisas merkezlerinden okumaya hak kazanacaklar. 3 yıl sonunda her biri ayrı ayrı öğretim görevlisi, vaiz ve müftü olarak hayatlarına devam edecekler” dedi.

 

YENİ EĞİTİM BİNASI

Vali Güzeloğlu ise “Bir yıl önce bu fikir bize geldiğinde büyük bir heyecanla ve mutlulukla Kocaeli için değer katacağını düşündük. Sadece Kocaeli için değil İslam dünyası için özel bir eğitim merkezini kazandırmış olduk. Her şeyi ile ideale yakın hale geldi. Kocaeli’ne önümüzdeki yaz bir eğitim binası daha yapmaya karar verdik. Buradan döndüğünüzde iyi bir din görevlisi olarak İslam’ın anlaşılmasında, yüce dinimizin doğru aktarılmasında, mesajların tüm insanlığa ulaşmasında katkı ve hizmet vereceksiniz. Bugün insanların yaşadığı sorunların, İslam’ı doğru anlaşıldığı ve anlatıldığı taktirde sorunların olmayacağını, dökülen kanların ve yaşanan sıkıntıların olmayacağını biliyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız