FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.54° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yeni Cuma'nın 3 Yıllık Peşinatı Ödenemedi

Yeni Cuma Çay Bahçesinin ihalesi yeniden yapılacak. 78 bin TL aylık teklif verilen yer için ödenmesi gereken 3 yıllık peşinat ödenmediği için ihale baştan yapılacak

2 Eylül 2016 Saat: 17:16
Yeni Cuma'nın 3 Yıllık Peşinatı Ödenemedi
Yeni Cuma'nın 3 Yıllık Peşinatı Ödenemedi

Yeni Cuma Çay Bahçesinin ihalesi yeniden yapılacak. 78 bin TL aylık teklif verilen yer için ödenmesi gereken 3 yıllık peşinat ödenmediği için ihale baştan yapılacak.

İzmit Belediyesi, Yeni Cuma Çay Bahçesi için ağustos ayında ihaleye çıktı. 7 katılımcıyla yapılan ihalede Yeni Cuma Çay Bahçesi için Abdurrahman Çeliktemel 78 bin TL teklif vermişti.

 

KIRAN KIRANA TEKLİFLER YAPILMIŞTI
Muhammen bedel 6 bin 500 TL’den çıkılan Yeni Cuma Parkı Çay Ocağı ve Çay Bahçesi ihalesine 7 kişi katılmıştı. Suat Okuyucu, Abdurrahman Çeliktemel, Oğuz Azak, Kemal Küçük, Erkan Garipoğlu, Yadigar Başyurt, Erdinç Bayram’ın katıldığı ihale açık arttırma ile yapıldı. 7 oturumda yapılan ihalede mevcut işletmeci Suat Okuyucu 6 bin 700 TL verdiği ilk açık arttırmadan sonra çekildi.

 

RAKAMLAR YÜKSELDİ
Yadigar Başyurt ikinci açık arttırma da 9 bin 250 TL teklif verdikten sonra ihaleden çekilirken, üçüncü oturumda Oğuz Azak 16 bin 100 TL, Kemal Küçük 23 bin 100 TL’den verdi ve çekildi, dördüncü oturumda Erdinç Bayram 23 bin 200 TL’den sonra ihaleden ayrıldı. İhale Abdurrahman Çeliktemel’in 40 bin TL, Erkan Garipoğlu’nun 41 bin TL’lik teklifinden sonra kapalı zarf usulüne geçildi. Kapalı zarflarda Garipoğlu 42 bin TL verirken, ihale de aylık kira bedeli olarak Çeliktemel 78 bin TL teklif verdi. Oldukça astronomik bir rakamla aylık 78 bin TL’ye çıkan Yeni Cuma Camii Çay Bahçesi ve Çay Ocağı’nın 3 yıllık kiracısı Suat Okuyucu 5 bin 105 TL belediyeye kira veriyordu.

 

BEDEL ÖDENMEDİĞİ İÇİN İHALE YENİDEN YAPILACAK
İzmit Belediyesi tarafından Yeni Cuma Çay Bahçesi için 3 yıllık peşinatın ödenmesi gerekiyordu. Ancak 3 Milyon 744 bin TL + KDV ödenmesi gereken bedel ödenmediği için ihale yeniden yapılacak. İzmit Belediyesi tarafından belirlenecek olan tarih ile duyurulacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız