CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.46° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YEĞEN CİNAYETİNDE KARAR AYNI

Kartepede kuzenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanıp daha önce 25 yıl hapis cezası alan Musa Çakmak’ın davasında karar değişmedi. Yeniden görülen davada mahkeme aynı kararı verdi. Edinilen Bilgilere v

21 Mart 2013 Saat: 13:13
YEĞEN CİNAYETİNDE KARAR AYNI
YEĞEN CİNAYETİNDE KARAR AYNI

Kartepe'de kuzenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanıp daha önce 25 yıl hapis cezası alan Musa Çakmak’ın davasında karar değişmedi. Yeniden görülen davada mahkeme aynı kararı verdi.

Edinilen Bilgilere ve iddialara göre; Kartepe İlçesi Suadiye Merkez Mahallesi'nde oturan, inşaat işleri yaparak geçinen Musa Çakmak (54), 2009 yılında Sultaniye Köyü`nde hızar adlı aletin yanında ölü olarak bulunmuştu. Talihsiz adamın ölümü ilk olarak kaza olarak değerlendirilmiş, ancak yapılan otopside olayın kaza değil cinayet olduğu tespit edilmişti.Olayla ilgili yapılan tahkikat sonucu Musa Çakmak'ın amcasının oğlu olan ve aynı adı taşıyan Musa Çakmak tarafından öldürüldüğü iddia edilmış ve adaşı olan kuzeni tutuklanmıştı.

Olayı kabul etmeyen Musa Çakmak`a geçtiğimiz aylarda yargılandığı Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 25 yıl hapis cezası verilirken, dosya onanmak için Yargıtay`a gönderilmişti. Yargıtay, öldürülen Musa Çakmak`ın hızar ismi verilen aletle mi yoksa av tüfeği ile açılan ateş sonucumu öldüğünün araştırılmasına ve kesin ölüm sebebinin belli olması için dosyayı tekrar mahkemeye gönderdi ve Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde geçtiğimiz ay görülen davada öldürülen Musa Çakmak’ın kesin ölüm nedenin araştırılması için mezarından çıkartılarak İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine karar verildi. Ölen Musa Çakmak’ın mezarı Aralık ayında açıldı. Yapılan incelemede şahısın önce av tüfeği ile öldürüldüğü belirlendi.

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen davaya olayın azmettiricisi olarak tutuksuz yargılanan Esma Çakmak, tutuklu olarak yargılanan Musa Çakmak ve avukatı Burçin Sinan Nalbantoğlu ve öldürülen Musa Çakmak’ın yakını Şerife Çakmak ve avukatı Kemal Yıldırım katıldı. Davada Cumhuriyet Savcısı’nın okuduğu mütalaada azmettirici olarak yargılanan Esma Çakmak’ın delil yetersizliği sebebiyle beraatini isterken, Musa Çakmak’ın tutukluluk halinin devamını istedi. Mahkemeye mütalaanın okunmasının ardından ara verildi. Aranın ardından Musa Çakmak’a ilk davada verilen 25 yıl hapis cezası tekrar verildi. Azmettirici olarak yargılanan Esma Çakmak ise davadan beraat etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız