CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YEDİTEPE ÖĞRENCİLERİ KOBİTEM’DE EĞİTİM ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine gönüllü itfaiyeci kimlik kartlarını verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başk

11 Şubat 2013 Saat: 18:20
YEDİTEPE ÖĞRENCİLERİ KOBİTEM’DE EĞİTİM ALDI
YEDİTEPE ÖĞRENCİLERİ KOBİTEM’DE EĞİTİM ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine gönüllü itfaiyeci kimlik kartlarını verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı KOBİTEM eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine de Gönüllü İtfaiyecilik eğitimleri verildi.

Yaklaşık 30 kişilik üniversite öğrencisine stajlarını tamamladıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu tarafından kimlik kartları verildi.

İtfaiyeciliğin çok önemli bir meslek olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, gönüllü olarak insanların canını malını koruma isteğinin daha da önemli bir duygu olduğunu kaydetti.

Yeditepe Üniversitesi Öğrencileri gönüllü itfaiyecilik eğitimlerinde yanma ve yangın kavramları, İtfaiyecilik mevzuatı, araç –gereç ve malzeme bilgisi, söndürme teknikleri gibi eğitimler aldı. Teorik ve pratik eğitimlerin ardından İzmit Grup Amirliği’nde stajını tamamlayıp gönüllü itfaiyeci olan üniversite öğrencileri yaz döneminde Karadeniz sahillerindeki kurtarma çalışmalarında gönüllü olarak da destek verecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız