FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.47° C / 22° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yavru Mirketler Hayvanat Bahçesinin Yeni Gözdesi

Darıca’da bulunan hayvanat bahçesinde mirket ailesine iki yavru daha katıldı. Minik mirketler hayvanat bahçesinin yeni gözdesi oldu

17 Nisan 2016 Saat: 17:51
Yavru Mirketler Hayvanat Bahçesinin Yeni Gözdesi
Yavru Mirketler Hayvanat Bahçesinin Yeni Gözdesi

Darıca’da bulunan hayvanat bahçesinde mirket ailesine iki yavru daha katıldı. Minik mirketler hayvanat bahçesinin yeni gözdesi oldu

Darıca’da bulunan Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik parkı içerisinde yer alan mirket ailesi genişledi. 12 üyesi bulunan mirket ailesi geçtiğimiz hafta içinde doğan iki yavru mirketle beraber 14 üyeye ulaştı. Daha yeni doğan ve hemen bulunduğu ortama alıştığı görülen yavrular, yuvanın içerisinde annelerinin yanından bir an olsun ayrılmıyor.

 

SAĞLIKLI YAŞIYOR

Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı Eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, “Hayvanat bahçemizde hayvan nüfusu tür sayısı ile birlikte giderek artıyor. En son yavru dünyaya getiren hayvanlar ise mirketler. Şuan iki tane yavrumuz var. Henüz annenin koruması altında oldukları için bir cinsiyet tespiti yapmadık. Annenin koruması haricinde grup üyelerinin de zaman zaman korumaya aldığı mirketler sağlıklı bir şeklide yaşıyor. Hayvanat bahçesi nüfusunun artması bizim için sevindirici çünkü hayvanların böyle bir alanda çoğalması, onun doğal yaşamında hissettiğini gösterir” dedi.

 

YAĞI OLMAYAN BİR CANLI

Mirketler hakkında bilgi veren Aydın, “Mirket, akrep zehrine karşı bağışıklık sistemi olan ve akrep zehrinden etkilenmeyen ve akreple beslenen, bizim burada da et, bazen böcek veya haşlanmış yumurta verdiğimiz, hem otçul hem etçil bir canlı. Vücudunda hiç yağ barındırmayan bir canlı. Bu yönüyle birçok özelliği barındırabiliyor” şeklinde konuştu.

 

GRUP HALİNDE YAŞARLAR

Aralarında her zaman mutlaka bir nöbetçi bıraktıklarını belirten Aydın, “Biz onları iki ayak üzerine yükseldiğinde komik bir görüntü bıraktığı hareketiyle tanıyoruz. Mutlaka gurubun içerisinde mutlaka bir nöbetçi bırakırlar. İki ayak üzerine yükselen aslında nöbetçidir. Bu nöbetçi, diğerlerini tehlike var mı yok mu diye uyarır. Sosyal bir hayvanlar. Grup halinde yaşarlar” ifadelerini kullandı. Yavru mirketler, bulundukları yuvanın içerisinde keyifli ve oyunlar oynayarak yeni yaşamlarına alışmaya çalışıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız