CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu8.07° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

YARGITAY, “YUVACIK BARAJI” KARARINI AÇIKLADI

Ülke gündeminde iktidar ve muhalefet arasında olduğu kadar yerel siyasette de uzun zaman tartışma konusu olan Yuvacık Barajı ile ilgili son noktayı Yargıtay koydu. Sefa Sirmen’inde içinde bulunduğu Yu

1 Mart 2013 Saat: 10:15
YARGITAY, “YUVACIK BARAJI” KARARINI AÇIKLADI
YARGITAY, “YUVACIK BARAJI” KARARINI AÇIKLADI

Ülke gündeminde iktidar ve muhalefet arasında olduğu kadar yerel siyasette de uzun zaman tartışma konusu olan Yuvacık Barajı ile ilgili son noktayı Yargıtay koydu.

Sefa Sirmen’inde içinde bulunduğu Yuvacık Barajı için açılan “İhaleye fesat karıştırmak, hizmet nedeniyle emniyeti suistimal” davasında Yargıtay dava kararını açıkladı. Yuvacık Barajı davası, Ankara 7 nci Ağır ceza Mahkemesinde görülmüş, mahkeme sanıklar hakkında beraat kararı vermişti.

ZAMAN AŞIMINDAN, DAVA DÜŞTÜ

Yargıtay, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nin beraat kararını uygun bulmadı. Yargıtay 5 nci Ceza Dairesinde 5 hakimin oy birliği ile aldığı kararda, sanıkların hazineyi milyonlarca dolar zarara uğrattığı belirtiliyor, ancak zaman aşımı nedeniyle sanıkların yeniden yargılanmasına gerek bulunmadığı ve davanın düşürüldüğü belirtiliyor.
DAVA ÇOK KONUŞULACAĞA BENZİYOR

2003 yılından buyana devam eden Yuvacık Barajı davasında dönemin İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile birlikte Belediye görevlileri Kadri Veziroğlu, Hüsamettin Oral, Hasan Emre ile, müteahhit firma ve kamu görevlileri Esma Serhat Güray, Mehmet Bülent Özgün, Osman Emed, Mehmet Aydın Karaöz, Ata Murat Kudat, Mehmet Yavuz Arasoy, Bahattin Gülgör, İdris Yamantürk, Erol Üçer yargılanıyordu. Davanın zaman aşımı nedeniyle düşmesiyle, sanıklar için ceza riski kalmadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız