FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yanlışı Halkta Değil Kendimizde Arayacağız

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kartepe, Kandıra ve Gebze İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti. Karaosmanoğlu, “Yanlışı halkta değil kendimizde arayacağız” dedi

11 Haziran 2015 Saat: 15:18
Yanlışı Halkta Değil Kendimizde Arayacağız
Yanlışı Halkta Değil Kendimizde Arayacağız

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kartepe, Kandıra ve Gebze İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti. Karaosmanoğlu, “Yanlışı halkta değil kendimizde arayacağız” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 7 Haziran seçimin ardından alınan sonuçları değerlendirmek ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür etmek için ilk olarak Kartepe, Kandıra ve Gebze AK Parti İlçe başkanlıklarını ziyaret etti. Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve Kandıra AK Parti İlçe Başkanı Yunus Özder’in yer aldığı ziyaretlerde, Başkan Karaosmanoğlu, “Milletvekilliği seçim sonuçlarının ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Halkımızın verdiği mesajı net biçimde aldık. Verilen mesajı iyi okuyarak, ben kendi adıma ders aldım. Asla müteessir olmayacağız. Şerler hayır, hayırların şer olabileceğini hepimizi biliyoruz. Yürüdüğümüz bu yolda en küçük tereddütümüz yok. Bundan dolayıdır ki hizmetlerimize kaldığımız yerden duraksamadan devam edeceğiz” dedi.   


İKTİDARA GELMEK ZORDUR
Teşkilatların bu seçimden başarıyla çıktığını vurgulayan Karaosmanoğlu, “Siyaset zor bir şeydir ve ateşten gömlektir. Bütün dünyanın dikkatini çeken tek başına iktidar dönemi yaşadık. Tekrar tarihteki konumuzu alma noktasına geldik. Medeniyet yürüyüşümüz devam ediyor. Bu seçim döneminde AK Parti aleyhine çok ciddi propagandalar yapıldı. Milli irade doğru olanı yapmıştır. Halk asla yanlış yapmamıştır. Hatayı kendimizde arayacağız. Ben halkımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel bir seçim dönemi geçirdik. Öncen Hakkın iradesi sonrası halkın iradesi böyle oldu. Ben razıyım ve itirazım yok. Halkın iradesini kesinlikle yargılayamam. Neden halk bize oy vermediyse hepimiz kendimizi kontrol edeceğiz. 12 yıldır iktidardayız. Vatandaş bizim kıymetimizi her daim bildi” şeklinde konuşuldu. 


BİZİM YÜRÜYÜŞÜMÜZ
Avrupalı ülkeler başta olmak üzere ve birçok ülkenin pazarına giren ve dünyadaki ticaret alanında söz sahibi olan Türkiye’nin birçok ülkeyi rahatsız ettiğini ifade eden Karaosmanoğlu, “Bu durum onları da mutlu etmiyordu. Dünyadaki diğer ülkeler Türkiye’nin büyümesinden ve gelişmesinden mutlu olmazlar, zaten olmadılar. Ancak biz şimdi daha çok büyüyeceğiz. Dünyanın her yerine bütün kıtalarına gideceğiz. Biz bu son 12 yılda her alanda çok büyük bir ilerleme kaydettik. Avrupa ülkelerinin bu durumu hazmetmesi zordur. Dün Türkiye, kapımıza gelip dileniyordu diyorlardı. AB ve IMF’den borç almadan maaş ödeyemediğimiz günleri hepimiz hatırlıyoruz. Bakın komşumuz Yunanistan’ın durumu ortadır. Borç batağında her gün Almanya’nın veya Fransa’nın kapısında Yunanistan’ın Maliye Bakanı para dileniyor. Çok şükür dilenmiyoruz, ayağa kalktık ve bu yürüyüş devam edecek “ifadelerini kullandı.


TEŞKİLATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
12 yıldır iktidarda olan bir partinin 10. seçimini yaptığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Her zaman olduğu gibi sandıktan yine birinci parti olarak çıktık. Teşkilatlarımızın özverili çalıştığını hepimiz gördük. Her üyemize ve gönüllümüze teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızda moral düşüklüğü asla olmayacak. Bu hizmet aşkı artarak devam edecektir. Birbirimizi seveceğiz ve oyunlara gelmeyeceğiz. Çok büyük oyunlar oynandı teşkilatlar üzerimizde. Bu oyunlara kesinlikle gelmeyeceğiz. Kardeşlikten, birlikten yana olduk. Görevimizi ve vatandaşımızın hizmetini daha çok yapacağız. Karşımızda müthiş bir koalisyon ve içerde dışarda bir sürü güçler yer aldı. Allaha şükür yine buradayız. En yakın Partiye 16 puan fark attık. Çalışmalarınıza daha büyük aşkla devam edeceğiz. Teşkilatlarımızdan Allah razı olsun” dedi.


PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
AK Parti Gebze İlçe başkanlığının ziyaretinde bir gazetecinin sorduğu soru üzerine Karaosmanoğlu, “Gücümüz yettiği her projenin arkasındayız. Önümüze bir engel çıkarsa vatandaşımızla paylaşacağız. Bütün belediyeler ve hükümet olarak her vaadimizin arkasındayız. Çok erken seçimi halkımız istemez ve ülkemiz de bunu kaldıramaz. Türkiye’nin yönetilmeye ihtiyacı var. Milletimiz olgunlaştı. Çok güzel bir seçim yaşadık. Türkiye’de sonuçlar Gebze gibi olsa, AK Parti bugün tek başına iktidarını sürdürürdü. Vatandaşımızla konuşacağız ve bu durumu en iyi şekilde tahlil edeceğiz. Partimizin bütün kurulları bu sonuçları değerlendirecektir. Seçim döneminde oy için popülist bir yaklaşım yapmadık, bu da zaten bize yakışmazdı. Halkımız ve tabanımızda bunu istemez” açıklamasını yaptı.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız