FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yahya Kaptan'da Ağaç Nöbeti Başladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen tramvay projesinin güzergâhında bulunan bazı ağaçların kesilmesi Yahya Kaptan sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

2 Şubat 2016 Saat: 14:45
Yahya Kaptan'da Ağaç Nöbeti Başladı
Yahya Kaptan'da Ağaç Nöbeti Başladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen tramvay projesinin güzergâhında bulunan bazı ağaçların kesilmesi Yahya Kaptan sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Mahalle sakinler 'ağaç nöbeti' başlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ve Yahya Kaptan Mahallesi’nden de geçmesi planlanan tramvay güzergâhındaki bazı ağaçların kesilmesi mahalle halkını tedirgin etti.  Site sakinleri ağaçların kesileceğine ilişkin tebligat dahi almadıklarını belirtirken, belediye görevlileri ise ağaçların kesileceğini değil taşınacağını iddia etti. 


BURASI BİZLERE AİT
Yahya Kaptan sakinleri planlanan tramvay hattının, sitenin ihtiyacına karşılık olmadığını belirterek, "Bizlerin bu siteden ev almasının sebebi yeşil alanlarının, parklarının, bahçelerinin olmasıydı. Şimdi ise kapımızın hemen önünden tramvay geçirecekler. Bu yaşam alanımıza açıkça bir saldırıdır" diyerek tepki gösterdiler.


BAŞKA YERE TAŞINACAK
Belediyenin 2 yıl önce de benzer bir girişimde bulunduğunu, ancak bölge halkının karşı çıktığını ifade eden Yahya Kaptanlılar, "Biz yıllar önce, parklardan bütün halk faydalanabilsin diye sitemizin etrafının duvarlarla çevrilmesini istemedik. Şimdi bu durumu bize karşı kullanıyorlar ve bize ait olan bir alana ‘kamu alanı’ diyorlar. Amaç buradaki araziye el koymak" ifadelerini kullandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise alanın siteye ait olmadığını, ağaçların ise sökülerek başka yerlere taşınacağını ileri sürdü. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız