KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:17
Güneş06:43
Öğle12:59
İkindi16:21
Akşam19:03
Yatsı20:22
konak
ozturk group
TORKU
FREKANS
Breau

KOCAELİ Hava Durumu

açık12.81° C / 16° C

açık

tuana
SEMT KOCAELİ
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

Yahya Kaptan Kavşağı Artık Kapalı!

1 Kasım 2014 Saat: 15:19
Yahya Kaptan Kavşağı Artık Kapalı!
Yahya Kaptan Kavşağı Artık Kapalı!

="yükşehir Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda D-100 Karayolu üzerindeki Yahya Kaptan Işıklı Kavşak dün geceden itibaren ulaşıma kapatıldı.

="yükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Şube Müdürlüğü 2009 tarih ve 287 sayılı kararına istinaden, D-100 Karayolu Yahya Kaptan Işıklı Kavşağı dün gece itibariyle ulaşıma kapatıldı. ="yükşehirden yapılan açıklamada, ‘D-100 Karayolu Yahya Kaptan Işıklı Kavşağı İstanbul-Ankara istikameti, Yahya Kaptan yönüne sola dönüş cebi kullanılamayacak. Kavşakta yaya geçişleri için trafik ışığı bulunacak. Yahya Kaptan’a Ankara yönünden girişler ve İstanbul yönüne çıkışlar da kullanılacak’ denildi.

 

ALTERNATİF ULAŞIM

Kavşağın kapatılmasının ardından İstanbul yönünden gelerek Yahya Kaptan’a girecek araçlar Kandıra Sapağı olarak bilinen Akçakoca Kavşağı’nı geçerek Yahya Kaptan Yonca Kavşağı üzerinden Kandıra yönüne dönecek. Araçlar buradan yeni yapılan köprülü kavşağı kullanarak Yahya Kaptan’a erişebilecek. Yahya Kaptan’dan Ankara yönüne çıkacak araçlar da D-100 Karayolu üzerinden Yahya Kaptan Yonca Kavşağı’nı kullanacak.

 

  

 

GEREKÇE BİLDİRİLMEDİ

Kapatılacak olan Yahya Kaptan ışıklarına çıkan Akasyalar Caddesi sadece Ankara yönünden Yahya Kaptan’a girişler ve Yahya Kaptan’dan İstanbul yönüne çıkışlar için kullanılacak. ="yükşehir Belediyesi tarafından alınan bu karar için herhangi bir gerekçe bildirilmedi. Öte yandan Yahya Kaptan’ın trafik yükünü üzerinde taşıyan ve halkın yoğun olarak kullandığı bu yolun gerekçesiz bir şekilde kapatılması halkın da tepkisine neden oldu.

 

 

YOĞUNLUK ARTABİLİR

Yahya Kaptan’da oturan vatandaşlar, evlerine varabilmek için biraz daha uzun bir yol kullanacak. Işıklı kavşağın kapatılmasıyla birlikte Yahya Kaptan Yonca Kavşağı’nda trafiğin bir hayli yoğun olması bekleniyor. Kararla, Adapazarı-İstanbul yolunun rahatlatılması düşünülse de Yahya Kaptan halkı adeta cezalandırılmış olacak. Kavşak dolayısıyla oldukça rahat bir trafik akışı olan bölgede bundan böyle trafik yoğunluğunun artması da muhtemel. ="lgede yeni açılan Akademi Hastanesi de uygulamadan zarar görecek gib

YORUMLAR Üye Girişi

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız