FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Yağız Bebek İyileşeceği Günü Bekliyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören 3 aylık Yağız bebek, tedavilere cevap verdi ve iyileşmeyi bekliyor

2 Aralık 2015 Saat: 10:14
Yağız Bebek İyileşeceği Günü Bekliyor
Yağız Bebek İyileşeceği Günü Bekliyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören 3 aylık Yağız bebek, tedavilere cevap verdi ve iyileşmeyi bekliyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 4 Ağustos günü dünyaya gelen Güven Yağız Bayram, doğuştan kısa bağırsak sendromu hastası. Doğumundan birkaç gün sonra evde fenalaşan Güven Yağız bebeği, annesi Mehtap Bayram hastaneye götürdü. İlk tetkikleri Çaycuma Devlet Hastanesi’nde yapılan Güven Yağız bebek, burada teşhisinin konulmasının ardından ambulans ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. 


SEZARYENLE DOĞDU 5 GÜN SONRA RAHATSIZLANDI
10 Ağustos tarihinden beri eşi ve büyük kızından ayrı olarak 3 aylık oğlu Güven Yağız ile birlikte Kocaeli’de olan anne Mehtap Bayram, oğlunun tedavisi için her şeyi göze aldıklarını söyledi. Doktorların da kendileri ile yakından ilgilendiklerini söyleyen anne Mehtap Bayram, “Ağustos’un 4’ünde çok sağlıklı bir doğum yaptım. Sezaryen ile dünyaya geldi. Eve götürdükten 5 gün sonra rahatsızlandı, ağladı, emmemeye başladı ve sarılık ortaya çıktı. O dönemde biz köyde yaşadığımız için hemen topuk kanı aldırmaya sağlık ocağına götürdüm. Orada topuk kanı aldıktan sonra bizi hemen hastaneye gönderdiler” dedi.


"HASTANEDEN BİR DAHA ÇIKAMADIK"
Hastaneye kaldırıldıktan sonra Güven Yağız bebeğin hemen Kocaeli’ye sevk edildiğini anlatan anne Mehtap Bayram, “Hastaneye gittikten sonra doktor bey hemen muayene etti ve enfeksiyon çıktı. Enfeksiyon çıktıktan sonra hemen yeni doğan yoğun bakıma yatırıldı. Oradaki doktorların bana verdiği bilgiye göre kanında menenjit ve sepsis şüphesiyle yüksek derecede enfeksiyon olduğunu ve oraya geldikten sonra büyük abdestini yapamadığını söylediler. Ondan sonra lavman falan yapmışlar ama ona rağmen yapmamış. Bizi ambulans ile 10 Ağustos’ta buraya sevk ettiler. O tarihten beri burada yatıyoruz” dedi.


AMELİYATLARDAN DOLAYI KARNI 1 AY AÇIK KALDI
Oğlu Güven Yağız’ın tedavi sürecinden de bahseden Bayram, “Üst üste ameliyatlar geçirdiği için karnındaki dikişler hemen tutmadı. Bu yüzden karnı yaklaşık 1 ay kadar açık kaldı. Bağırsakları dışarıdaydı tabi. O dönemde kolonoskopi torbası takıldı. Tabi o arada yeni doğan yoğun bakımdan çıkartarak bizi buraya cerrahi servisine yatırdılar. Burada yaklaşık 15 gün kadar yoğun bakımda kaldı ve odaya geçirdiler. Şimdi kısa bağırsak sendromu var. Dördüncü kez ameliyat oldu. Karnı açıktı, kapatıldı. Popoya verildi. Popodan yapıyor ama fazla yaptığı için, ishal gibi yaptığı için beslenemiyor. Tahminimce nakil gerekiyor. Antalya Akdeniz Üniversitesi’ne gitmemiz gerekiyor. Antalya’daki tedavi tahminimce nakil olacak. Sanırım yapay bağırsak yapacaklar ama henüz oradaki doktorlarla görüşmediğimiz için şu anda bir şey diyemiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız