CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

WİNDOWS 8 ÇOK YAVAŞ ÇIKTI

Araştırma firması Net Applicationsın yayınladığı rapor, Windows 8 yüklü bilgisayar sayısının çok yavaş da olsa artmaya devam ettiğini gösteriyor: Şu an kullanımda olan PClerin yüzde 3,31inde Windows 8

2 Nisan 2013 Saat: 14:30
WİNDOWS 8 ÇOK YAVAŞ ÇIKTI
WİNDOWS 8 ÇOK YAVAŞ ÇIKTI

Araştırma firması Net Applications'ın yayınladığı rapor, Windows 8 yüklü bilgisayar sayısının çok yavaş da olsa artmaya devam ettiğini gösteriyor: Şu an kullanımda olan PC'lerin yüzde 3,31'inde Windows 8 yüklü. Bu oran Şubat ayında yüzde 2,79 düzeyindeydi.

Net Applications araştırmayı yürütürken Windows 8'in farklı sürümlerini ayrı ayrı ele almış. Buna göre Windows 8 Touch yüzde 0,12, Windows RT ise yüzde 0,02 pazar payına sahip. Araştırma sonuçları halen en yaygın kullanılan işletim sistemi olan Windows 7'nin, Windows 8'in piyasaya çıkmasına rağmen, çok yavaş bir şekilde de olsa pazar payını arttırmakta olduğunu gösteriyor: Windows 7, Ocak ayında yüzde 44,48, Şubat ayında yüzde 44,55, Mart ayında ise yüzde 44,77 pazar payına sahip oldu. Windows XP ise gerilemeye devam ediyor: emektar işletim sisteminin Ocak ayında yüzde 39,51 olan pazar payı Mart ayında yüzde 38,73'e düştü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız