FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur14.54° C / 14.54° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VM Medical Park'ta Sağlık Skandalı

VM Medical Park Hastanesi’nde eşi doğum yapan bir vatandaş yaşadıkları karşısında adeta şok geçirdi. Hastanenin Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Şahin’in skandal niteliğindeki iddialara nasıl yanıt vereceği merak ediliyor.

23 Eylül 2016 Saat: 09:43
VM Medical Park'ta Sağlık Skandalı
VM Medical Park'ta Sağlık Skandalı

Hizmeti alamadıkları gibi, yapılmamış sağlık hizmetlerinin de yapılmış gibi ücretlendirildiğine tanık olan vatandaş, VM Medical Park Hastanesi’ni Bakanlığa şikayet etti. Hastanenin Genel Müdür Doç. Dr. Soner Şahin’in bu skandal iddialarına nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyor.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Soner Şahin, görevinden ayrılarak bu yıl içinde VM Medical Park’ta genel müdürlük görevini üstlenen Genel Müdür Doç. Dr Soner Şahin’le birlikte değişen yönetimin ardından hastaneden skandal sesler yükseliyor.  Son olarak gündeme gelen haberdeki iddialara göre verdikleri paranın karşılığı olan hizmeti alamadıkları gibi, yapılmamış sağlık hizmetlerinin de yapılmış gibi ücretlendirildiğine tanık olan bir vatandaş, hastaneyi Sağlık Bakanlığı’na şikayet etti.  Konuyla ilgili çarpıcı iddiaları, Kocaeli Koz Haber  gündeme taşıdı.

Haberdeki iddialara göre ilimizin özel hastanelerinden VM Medical Park Hastanesi’nde eşi doğum yapan Serhat E. İsimli vatandaş, yaşadıkları karşısında adeta şok geçirdi. VM Medicalpark Hastanesi’nde verdikleri paranın karşılığı olan hizmeti alamadıkları gibi, yapılmamış sağlık hizmetlerinin de yapılmış gibi ücretlendirildiğine tanık olan Serhat E., hastaneyi Sağlık Bakanlığı’na şikayet etti. Serhat E., doğmamış çocuklarının 2 gün önce doğdu gibi gösterildiğini, çocuk sarılık olmamasına rağmen sarılık tedavisi ücreti almak istediklerini, hemşirelerin bilinçsiz olduğunu, eşinin damarını patlattıklarını, hijyenik olmadığını ve acil servislerde 600 TL para alındığını söyledi.

TİCARETHANE OLMUŞ

7 Eylül’de doğum yapacak eşinin son kontrolü için 6 Eylül’de hastaneye gittiklerini ve orada eşinin hastaneye bir gün önce doğum yapmış gösterildiğini belirten Serhat E., “Eşimin doğum yapacağı 7 Eylül sabahından bir gün önce hastaneye gittiğimizde bize sizin eşiniz dün hastaneye yatıp doğum yapmış dediler. Nasıl olur, eşim yarın hastaneye yatıp doğum yapacak dedim. Bilgisayarda hata olduğunu söyleyip düzelttiler. Aynı hatayı bir ay önce ayakta tedavi olmama rağmen bana da yapmışlardı. Hastanede hiç yatmamama rağmen yatak parası istediler. O zamanda hata olmuş diye düzelttiler. Biz en iyi sağlık hizmeti almak için o hastaneyi tercih ettik ama Medical Park resmen ticarethane olmuş. Fazla para almak için hastaların yatış tarihini yanlış yazıyorlar” dedi.

DAMARINI PATLATTILAR

Yaşadıklarının bunlarla da sınırlı kalmadığını, doğum parası 3 bin TL’yi almadan eşini odaya çıkartmadıklarını belirten Serhat E., “Doğum katı 2. katta olmasına rağmen bizi 4. kata aldılar. Hemşireler çok bilgisiz. Sezeryanla doğumda damar yolu elden açılmasına rağmen koldan açmaya çalıştılar. Bunu bile beceremeyen hemşire eşimin damarını patlattı. Eşim bu psikolojiyle doğuma girdi. Doğumdan çıkınca odanın temizlenmesi ve yeni doğan hemşiresinin gelmesini 3 saat bekledik. Yeni doğum yapan bir kadına hemşirenin gelip yardım etmesi, emzirme konusunda bilgi vermesi gerekirdi. Bunun üzerine yeni doğan hemşirelerinin 2. katta olduğunu ve orada boş oda olmasına rağmen bizi 4. katta normal ameliyatların olduğu kata aldıklarını öğrendim” şeklinde ifade etti.

BAKANLIĞA ŞİKAYET ETTİM

Yaşadıklarından dolayı hastane müdürü ve yetkililerle görüşerek şikayetini anlattığı halde çözüm bulunamadığını da aktaran Serhat E., “Yetkililere, devlet karşılasın diye İŞKUR’dan bilinçsiz personel alıyorsunuz dedim. Bu konuda ciddi sıkıntıları olduğunu ve bir türlü aşamadıklarını söyleyip benden özür dilediler.  Ama Sağlık Bakanlığı’na şikayet etti.

ALINMAYAN HİZMETİN PARASINI İSTEDİLER

Eşi ve çocuğunu hastaneden çıkartırken kendilerinden ekstra ücret talep ettiklerinde ise başka bir skandalın ortaya çıktığını aktaran Serhat E. “Çocuğum sarılık olmamasına rağmen sarılık tedavisi gördü diye para istediler. Oysa çocuğumda sarılık olmadı. Sanırım devletten bunla ilgili de para alıyorlarmış. Ben karşı çıkınca yine yanlışlık olduğunu söylediler. Eğer o hastanede verdiğiniz ücretin ne karşılığında olduğunu sormazsanız almadığınız tedavinin parasını da sizden tahsil etmeye çalışıyorlar.” dedi.  Geçtiğimiz aylarda VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde Genel Müdürlük görevini yürüten Dr. Necip Kozalı, Medical Park Hastaneler Grubu VM Koordinatörü olurken, yerine Doç. Dr. Soner Şahin, Genel Müdür olarak atanmıştı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Soner Şahin, görevinden ayrılarak bu yıl içinde VM Medical Park’ta genel müdürlük görevini üstlenen  Genel Müdür Doç. Dr Soner Şahin’in bu skandal iddialarına nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyor.

KAYNAK: KOCAELİKOZ 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız