FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Verilecek Her Görevi Yaparım

Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, partisinin kendisine vereceği her görevi yapacağını söyledi

16 Ekim 2015 Saat: 14:39
Verilecek Her Görevi Yaparım
Verilecek Her Görevi Yaparım

Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, partisinin kendisine vereceği her görevi yapacağını söyledi

Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli TV de katıldığı programda gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ergün, aktif siyaseti bıraktığını fakat AK Parti için her zaman çalıştığını ve çalışabileceğini belirterek, “Ben başvuru yapmadım. Öyle bir teklif de beklemedim. Teklif olsaydı da kabul etmezdim. Çünkü başka bir yol çizmiştim. Ama bu demek değildir ki, bu ben arkadaşlara destek vermeyeceğim, katkı sağlamayacağım. Yani partimiz bizi ne zaman çağırsa, ne zaman bir şekilde partimizden istifade etmek isterse tabii ki ona her zaman hazırız. Bu bizim partimiz, bunu kurmak için parti programının yazılmasından tutun da, gece gündüz kuruluşuna kadar, il başkanlığına kadar, iktidara getirene kadar, iktidara geldikten sonra kendi gücüyle ayakta kalacak çabaları harcamak dahil her safhasında bulundum. Partimiz bize size şurada ihtiyaç var derse, bundan kaçacak halimiz yok. Ama milletvekilliği ayrı bir şeydi. Uzun yıllar yaptığımız bir şeydi. Artık onu bırakmamız gerekiyordu. Tadında bırakmazsanız inanın tadı kaçar. Yani baklava gibi bir şey turşuya dönüşür. Ben de bu işlerin tadında bırakılmasından yanayım. Hazır böyle tadı varken onu bırakacaksınız, yoksa tadını kaçırmayacaksınız. Şimdi de benzer şeyler yapılıyor” dedi. 


HALK PUAN KAYBINI GERİ VERECEKTİR
7 Haziran seçmelerinde 9 puanlık bir oy kaybına uğradıklarını ifade eden Ergün, “2009 yılındaki mali seçiminde de bunu yasamıştık. 2007 yılında yüzde 46-47 oy alırken, 2009 yılında yüzde 38’e düştü oylarımız. Yaklaşık 8-9 puanlık bir oy kaybı yaşadık. Ama 2011’de oylarımızı yüzde 50’ye çıkardık. Bazen siyasette böyle inişler çıkışlar olabiliyor. Çok arzu edilen şeyler değil bunlar. Seçmen şu veya bu nedenle 2009’daki nedenler farklıydı. 2015’deki nedenleri de farklıydı. Fakat 2009’da biz çok iyi bir analiz yaptık. Ben o zaman grup başkan vekiliydim, henüz bakan olmamıştım. Sağa araştırması yaptık, seçmene sorduk niye böyle oldu diye. Her ilde derinlemesine mülakatlar yaptık, yüz yüze değişik kesimlerde görüşmeler yaptık. Binlerce sayfalardan oluşan bir doküman çalışması yapıldı. Onları100 sayfalık bir rapora dönüştürdük. Sonunda birleştirerek dersler çıkardık. Yani 2009 yılında o rapordan çıkardığımız derslerden sonra adımlar attık ve yüzde 50 oya ulaştık” dedi.


GEREKEN MESAJ ALINDI
Sözlerini sürdüren Ergün, “Bu sefer ki seçim bildirgesi, 7 Haziran seçim bildirgesine göre daha derli toplu onarılmış bir seçim bildirgesi. Yani bu mesajı AK Parti vermeye çalıştı. Şimdi ben aday değilim, dışardan daha rahat görüyorum. Bir takım şeyleri ve arkadaşlarıma daha rahat bir şekilde ifade etmem söylemem mümkün oluyor. Şunu da samimi olarak belli etmek lazım. 7 Haziran seçimlerinden alınan mesajlardan, ben eminim seçmen AK Parti’nin bu tutumunu değerlendirecektir ve 7 Haziran’da kayıpların bir kısmını inşallah o yeniden tek başına iktidara getirecek boyutlarda bir onarım söz konusu olur. Ama bir onarım söz konusu olacağı da aşikârdır” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız