FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vergi Rekortmenleri Belli Oldu

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, kurumlar vergisi ve gelir vergisinde 2014 yılının rekortmenlerini Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın da katıldığı törenle ödüllendirdi.

11 Mart 2016 Saat: 09:27
Vergi Rekortmenleri Belli Oldu
Vergi Rekortmenleri Belli Oldu

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, kurumlar vergisi ve gelir vergisinde 2014 yılının rekortmenlerini Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın da katıldığı törenle ödüllendirdi. 2014 yılında Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. en çok vergi veren kurum oldu

Kocaeli Vergi Daire Başkanlığı, ‘’27’inci Vergi Haftası Vergi Rekortmenleri Teşekkür Belegesi Taktim Töreni ‘’adı altında, 2014 yılı vergi rekortmenlerine ve dairedeki başarılı personeline Başiskele’de bulunan Wellborn Luxury Otel’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın katıldığı törende plaket taktim etti.  Kafilenin Saat 19.00 sularında otele gelmesiyle başlayan programda ilk olarak her iki bakan OSB başkanları ile basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından toplu halde yemek yemek için salona geçildi. Yenen yemeğin ardından ise konuşmalar yapıldı. Konuşmaların tamamlanmasıyla 2014 yılının vergi rekortmenlerine tek tek ödülleri taktim edildi.

 

PROTOKOL AKIN ETTİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın yanı sıra törene; Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Organize Sanayi Bölgesi Yöneticileri, birçok iş adamı

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, ‘’ Kocaeli’nin ödediği vergiler itibariyle Türkiye’ye en fazla kazandıran iller olması nedeniyle mutluluk duymaktayız. 2015 yılında en çok gelir vergisi ödeyen kurumlarımıza buradan teşekkür ediyorum. Çalışan üreten ve kazandığını tüm milletle paylaşan ve bu konuda emeği geçen herkese saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

 

SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ

Çoşkun’un ardından söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vergiler sayesinde belediyelerin hizmet verdiğini belirterek, ‘’Çalışmadan, üretim olmuyor. Üretim yapmadan kazanç olmuyor. Kazanmazsan vergiyi nereden vereceksin. Demek ki çalışıyoruz. Ülkenin çarkı böyle dönüyor. Bugün ülkemizin gelediği onulu durum, sizlerin çalışmasıyla, sizlerin helal kazancınızla, verdiğiniz vergilerle ülke gelişiyor. Okullar, hastaneler, yollar, havaalanları, yeter ki devlet bir yapı itibari ile aldığı vergiyi vatandaşına en adaletli şekilde paylaştırabilsin. Sizler vergi veriyorsunuz. Bizlerde o vergilerle sizlere hizmet ediyoruz. Büyükşehir olarak sizlerle gurur duyoyuruz. Allah kazancınıza bolluk versin. Vergi veren bütün kardeşlerimi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum’’ diye konuştu.

 

VERGİ KALKINMANIN TEMEL KAYNAĞI

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise yaptığı açıklamada, ‘’Gerçekten bugün burada olan ödül alan, ama burada olmayıpğ ülkenin kalkınmasına yardımcı olmak için vergilerini verenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli vergi sadaketinde Türkiye birincisi. Şüphesiz ki vergi, gelişme ve kalkınmanın temel kaynağı. Sizler Türkiye’nin geleceğe güvenle bakmamızın temel hazırlayıcısı iş adamlarımızsınız. Türk bayrağı ve ürünlerini yurt dışına taşıyan sizlere yardımcı ve yapıcı olmak en büyük ödevimiz. Bizler gerek yerel gerekse kamu olarak sizlerle iş birliği içerisinde olmaya devam edeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

 

BÜTÇEMİZ 570 MİLYAR LİRA

Daha sonra kürsüye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık verinin önemine değinerek, ‘’Bugün ödül alan tüm girişimcilerimizi, tüm firmalarımızı yürekten tebrik ediyorum. İş insanlarımız hem kendileri kazanıyor hem de vergilerini ödeyerek ülkemize kazandırıyor. Ülkemizin önünü açmak için ne kadar çalışsak azdır. 2002 ye göre neredeyse 5 katına çıkan bütçemiz 570 milyar TL’ye oldu. Fakat bütçenin nasıl kullanıldığı öncelikli bir konudur. Kocaeli’de 17 Milyar Lirayı aşan yatırımlar gerçekleştirdik. Kocaeli Vergi tahsilat oranında ülkemizde ilk sırada. Bizde Kocaeli’nin ödediği vergilerin şehrimize geri dönmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Kocaeli fiziki imkanların ne kadar sınırlı olursa olsun sanayisi her geçen gün gelişmektedir. Kocaeli sanayinin yanı sıra bilim konusunda da zirveye çıkartmak için çok çalışacağız. Vergi konusunda hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyorum. Oluşturdukları istihdam ve devletimize kattıları için hepsini yürekten tebrik ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

VERGİNİZİ VERMEYE DEVAM EDİN

Ödül töreninin son konuşmasını gerçekleştiren Sanayi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye’nin üretim merkezi iş adamlarıyla bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Vergi vermenin ne kadar önemli olduğunu takip etme konusunda bunu burada ifade etmek istiyorum. Vergi vermek anayasal bir zorunluluk. Ekmek yiyen insan vergi ödüyor, su içen ödüyor. Vergi bu kadar kutsal ve önemliyken devletinde bunu çok dikkatli harcaması gerekiyor. Hükümetimiz bu konuda oldukça dikkatli. Bu sebeple bu gece burada ödül alan ve alamayan sektörün öncü iş adamlarını tebrik ediyorum. Verginizi vermeye devam edin. Ülkemiz sizin sayenizde kalkınacak ve hak ettiği yerlere gelecek’’ dedi.

 

 

Teşekkür alanlar şu şekilde;

2014 YILI VERGİLENDİRME DÖNEMİ YILLIK KURUMLAR VERGİSİ REKORTMENLERİ

Vergi Dairesi Alemdar Şubesi’ne kayıtlı Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına yönetim kurulu üyesi İsmail Hakkı Yıldız’a teşekkür belgesini Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş verdi.

Körfez Şubesine kayıtlı Nuh Çimento Sanayi A.Ş. adına Genel Müdür Dr. Sinan Urhan’a teşekkür belgesini Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş verdi.

İlyasbey Şubesi’ne kayıtlı ALSTOM GRİD Enerji Endüstri A.Ş. adına Finanf direktörü Ferruh Basku’ya teşekkür belgesini Bakan Mustafa Elitaş verdi.

Uluçınar Şubesi’ne kayıtlı Yılport Konternır Terminali ve Liman İŞL. A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım’a teşekkür belgesini Vali Hasan Basri Güzeloğlu verdi.

Tepcik Şubesi’ne kayıtlı Tezcan Galvanizli Yapı Elemanları A.Ş. adına Muhasebe Yöneticisi Nuran Çakıroğlu, belgesini Vali Hasan Basri Güzeloğlu’ndan aldı.

İlyasbey Şubesi’ne kayıtlı NAMET Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kayar’a belgesini Vali Hasan Basri Güzeloğlu takdim etti.

Uluçınar Şubesi’ne kayıtlı Teklas Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Mali İşler Müdürü Ali Kurtuluş Yılmaz’a belgesini Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu verdi.

İlyasbey Şubesi’ne kayıtlı Roma Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Muhasebe Müdürü Gül Tarhan’a belgesini Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu verdi.

Uluçınar Şubesi’ne kayıtlı Ekosinerji Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Alp Sezer’e belgesini Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük takdim etti.

2014 VERGİLENDİRME DÖNEMİ YILLIK GELİR VERGİSİ REKORTMENLERİ

Derince Şubesi’ne kayıtlı Vefa İbrahim Aracı’ya teşekkür belgesini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık verdi.

Alemdar Şubesi’ne kayıtlı Ural Ataman’ın adına Savaş Demircioğlu’na belgesini Bakan Fikri Işık takdim etti.

İlyasbey Şubesi’ne kayıtlı Mehmet Ali Gündoğan’a belgesini Fikri Işık verdi.

Tepecik Şubesi’ne kayıtlı Süleyman Ataç, belgesini Karaosmanoğlu’ndan aldı.

Alemdar Şubesi’ne kayıtlı Melek Şahin’in yerine Tuncay Çavuşoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük’ün takdim ettiği teşekkür belgesini aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız