FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vergi Dairesi’nden büyük başarı

Vergi Haftası sebebiyle bir basın açıklaması gerçekleştiren Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, vergi mükelleflerinin geçmişe dönük toplam 3 milyar 666 milyon liralık vergi borçlarının taksitlendirdiklerini belirterek tahsilatla

23 Şubat 2015 Saat: 13:23
Vergi Dairesi’nden büyük başarı
Vergi Dairesi’nden büyük başarı

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Vergi Haftası sebebiyle makamında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Erhan Coşkun, Kocaeli’nin vergi rakamlarıyla ilgili önemli bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı. Başkan Coşkun, Kocaeli’nin en çok vergi veren üçüncü il olduğunun altını çizerken, ilimizde geçmişe dönük 3 milyar 666 milyon liralık vergi borcunun taksitlendirildiğini açıkladı. Ayrıca Başkan Erhn Coşkun, 42 Evler Körfez Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesine ait 17 dönümlük arazi üzerine yeni bir defterdarlık binası yapımına başlanacağı müjdesini verdi.

 

DEVLETLERİN YAŞAMASI İÇİN

Devletlerin yaşamını sürdürebilmesi için vergiye ihtiyaç olduğunun altını çizen Erhan Coşkun, “Devletlerin yaşam sürelerini ve vatandaşlarına sağlayacağı kaliteli hizmetlerin varlığını oluşturan en önemli kaynaklardan birisi vergi gelirleridir. Verginin bir vatandaşlık görevi olduğunun bilincini ve vatani bir görev şuuru içerisinde herkesin bu görevi eksiksiz ve tam yapması gerekmektedir” dedi.

 

TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Kocaeli’nin vergi gelirleriyle ilgili rakamlarını açıklayan Coşkun, “Kocaeli Vergi Dairesi olarak tüm ilçeler dahil 15 bin 909 kurumlar vergisi olmak üzere 99 bin 487 faal mükellefimize hizmet sunuyoruz. Aralık 2014 yılı itibarı ile 43 milyon 25 bin tahakkuk, 39 milyon 505 bin lira gibi bir vergi tahsilatı yaptık. Türkiye’ye yüzde 11,21 gibi bir oranla katkı sağlamış ve yüzde 91,82 oranın vergi tahsilatı yapmayı başardık. Bu oranla Türkiye birincisi, vergi geliri olarak da Türkiye üçüncüsü olmayı başardık”

ifadelerini kullandı.

 

3 BUÇUK MİLYAR LİRA TAKSİTLENDİRİLDİ

Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Kocaeli’de 3 milyar 666 milyon lira gibi vergi borcunun taksitlendirildiğine dikkat çekti. Coşkun, “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin hükümleri de içeren 6552 sayılı kanun ile ilimiz genelinde borçlu mükelleflerden yani 217 bin mükellefin 95 bin 203 kişinin vergi borçları taksitlendirilmiştir. Toplam taksitlendirilen borç tutarı 3 milyar 666 milyon lira olup, ilk taksit ödeme süresinin sonu olan 2 Şubat 2015 tarihi itibarı ile 78 milyon 576 bin liralık tahsilat rakamına ulaşılmıştır” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız