CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış20.68° C / 22° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

VELİ ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜ ÖNÜNDE ÖĞRETMENİ DÖVDÜ

Gebzedeki Adem Yavuz İlkokulunda görevli sosyal bilgiler öğretmeni Y.O., okul bahçesinde tartıştığı bir öğrenci velisi tarafından öğrencilerin gözü önünde dövüldü. Öğretmene 10 günlük rapor verilirken

25 Mart 2013 Saat: 17:33

Gebze'deki Adem Yavuz İlkokulu'nda görevli sosyal bilgiler öğretmeni Y.O., okul bahçesinde tartıştığı bir öğrenci velisi tarafından öğrencilerin gözü önünde dövüldü. Öğretmene 10 günlük rapor verilirken, saldırı, Türk Eğitim-Sen Şubesi yöneticileri, öğretmen, veliler ve öğrenciler tarafından okul önünde kınandı.

Adem Yavuz İlkokulu'nda görevli sosyal bilgiler öğretmeni Y.O., geçen cuma günü, arkadaşlarıyla kavga ettiği için çocuğuna tokat attığı gerekçesiyle C.C. adlı velinin saldırısına uğradı. C.C.'nin okul bahçesinde yumrukladığı öğretmen neye uğradığını şaşırdı. Öğretmen Y.O.'yu öfkeli velinin elinden diğer öğretmenler güçlükle kurtardı. Fatih Devlet Hastanesi'ne sevk edilen öğretmene 10 günlük iş göremez raporu verilirken, olayın ardından kaçan veli C.C. şikayet üzerine polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. C.C., ifadesinin ardından sevk edildiği Adliye'de çıkartıldığı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Bugün öğlen saatlerinde okul önünde Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Türk Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Güngör İrdem ile birlikte basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı. Basın açıklamasına, diğer öğretmenler, öğrenciler ve velileri de katıldı. Öğrenciler, ellerinde, öğretmenlerine yapılan saldırıyı kınayan dövizler taşıdı, 'Öğrtemene uzanan eller kırılsın' sloganı attı.
TürkEğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kılıç, "Öğretmene saygı dinimizin gereğidir, öğretmene saygı millet olmamızın gereğidir. Atatürk, öğretmenler için 'Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır' demiştir. Tüm bunlara rağmen öğretmenlere saldırıların giderek arttığını görüyoruz" dedi. Kılıç, şöyle devam etti:
"Biz Milli Eğitim camiası olarak, siyasi emelleri uğruna öğretmenleri ve okulları darmadağın bıraktıktan sonra görevden alınan Ömer Dinçer'in peşi sıra gelen Bakan Nabi Avcı'ya ve kamuoyuna açık yüreklilikle seslenmek istiyoruz. Bugün yüreğinin köşesinde bir gram öğretmen sevgisini taşımayan, saygıyı sadece sözlükteki anlamıyla tercüme edebilen, 3- 5 kuruş cebime fazla girsin diyerek milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerimizi yerden yere vuran dizi yapımcı ve yönetmenlerine prim veren siz değerli aileler. Eğer bir an evvel tedbir almassanız velilerimizin 'Ben evde birine bakamıyorum, kırkıyla Allah size kolaylık versin' diyerek bakıcılık görevini de üstüne yükledikleri öğretmenlerimizden birinin daha Allah göstermesin cenaze namazına duracağız. Birinci yarı yıl Gebze'de bir öğretmenimiz, daha birkaç hafta önce Darıca'da bir öğretmenimiz, yine Gebze'de bir okul yöneticimiz kendini bilmez birkaç hadsizin saldırısına uğradı. Türk Eğitim Sen Kocaeli 2 No'lu Şube yönetimi olarak öğretmenimiz, üyemiz ve işyeri temsilcimiz olan Y.O.'ya yapılan saldırıyı nefretle kınıyor, azıcık mürekkep yalamış herkesi durup düşünmeye davet ediyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız