FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Vatandaş Çok Memnun

Büyükşehir’in yeni otobüslerinin ilk gününde yolculara şeker ikram edildi. Vatandaşlar, yeni otobüslerden çok memnun kaldı

2 Şubat 2016 Saat: 16:27
Vatandaş Çok Memnun
Vatandaş Çok Memnun

Büyükşehir’in yeni otobüslerinin ilk gününde yolculara şeker ikram edildi. Vatandaşlar, yeni otobüslerden çok memnun kaldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin kente ulaşımında modern, güvenli ve konforlu taşımacılığı zirveye taşıyacak 240 adet yeni nesil otobüsü hizmete girdi. Kocaeli Ulaşım Ana Planı’nın hedefleri doğrultusunda kenti modern taşımacılığın tüm unsurlarıyla tanıştırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, satın aldığı 240 adet yeni nesil otobüsle 12 ilçede seferlere başladı. Mevcut araçların da hizmete katılmasıyla 249 adet araç 93 hatta yolcu taşımacılığı yapacak.

VATANDAŞ DAHA İLK GÜNDEN ÇOK MEMNUN
Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete konulan yeni otobüsler ve açılan yeni hatlar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Yeni nesil, doğalgazlı, çevreci, kütüphaneli ve bisiklet aparatlı otobüslerden oldukça memnun olduğunu belirten Reyhan Yaprak, “Otobüsleri ve yeni güzergahları bu sabah öğrendim, çok mutluyum. Bu kadar mutlu edemezdi başkanımız bizi. Allah onlara zeval vermesin, çok teşekkür ederim. Otobüsler ve güzergahlar çok güzel, kentimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yeni otobüslerle çıktığı ilk seyahatte konforu ve rahatlığı yaşayanlardan Yusuf Öztürk ise “Otobüsler güzel ve rahat, güzergahlar da bizi oldukça memnun etti” ifadesini kullandı.


KÖRFEZ GARAJINA DA ARAÇLAR VERİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan yeni yolcu otobüsleri için yapılan Gebze ve Körfez ilçelerindeki 2 adet yeni garaj ve doğalgaz (CNG) dolum tesisi kuruldu. Sefere çıkan yeni araçlar ile 18 adet körüklü otobüsten oluşan toplam 197 araç ve dolum tesisleri Ulaşımpark A.Ş. bünyesinde hizmet verecek. Diğer araçlar ise Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı bünyesinde taşıma yapacak. Belediye garajında bulunan otobüslerden 100 tanesi Körfez ilçedeki garaja alındı. 


HEDEF YILDA 45 MİLYON YOLCU
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşımpark A.Ş. ve Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek yeni otobüslerle yıllık yolcu taşıma sayısını 45.000.000 kişiye çıkarma hedefini taşıyor. Hizmete giren yeni otobüslerle yolculuk eden vatandaşlar, konforun ve güvenliğin yanı sıra zamandan da tasarruf ettiklerini söyledi. 


SEFERLERDE ŞEKER İKRAM EDİLDİ
Çiçeği burnunda otobüsler yollara çıktığı ilk günde vatandaşları şeker ikramıyla karşıladı. Otobüslere binen vatandaşlar Kent Kartlarını bastıktan sonra ikram edilen şekerleri alarak, Büyükşehir Belediyesi’nin konforu ve ayrıcalığıyla seyahatlerini daha tatlı bir şekilde sürdürdü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız